Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Cyanogen chce svou verzí Androidu plně konkurovat Googlu od JeCh - Ale z toho se pak nevyvlíkne vůbec nikdo....

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2015 14:24

    JeCh

    Ale z toho se pak nevyvlíkne vůbec nikdo. Například mě před pár lety s velkou radostí naprášily Radiokomunikace a.s. na popud RIAA policii a měl jsem tam pak nějaký jednání kvůli "porušování autorských práv". Jde o to, zda někdo respektuje zákony nebo proaktivně udává svoje uživatele. Google dělá pouze to první a naopak má potíže s čínskou vládou, které nehodlá donášet, na rozdíl třeba od Microsoftu a spousty dalších.

    Každopádně kdo chce, může používat mobil s Androidem zcela bez služe b Googlu. Nechápu, jak s tím má pořád někdo problémy? U Applu a Microsoftu souhlasím, tam si bez účtu u nich ani nezavolam. Ale u Androidu si můžu nainstalovat třeba Amazon app store, zakázat geolokační služby Googlu a používat jenom GPS. Kdo chce, může všechny programy a služby Googlu deaktivovat. V čem je problém?

    Naopak Cyanogen mi po tom, co předvedli v Indii jejich "partnerovi" OnePlus, totálně vypadl z oka. Jak jsem měl jejich ROM rád, dneska už bych jí nechtěl. Ukázali, že se jim absolutně nedá věřit a i jejich další kroky mají jako jedinou motivaci peníze, zájmy uživatelů jsou na posledním místě.