Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Cyanogen chce svou verzí Androidu plně konkurovat Googlu od JeCh - Samozřejmě je otázkou, jestli neexistují nějaké neveřejné smlouvy...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 1. 2015 21:14

  JeCh

  Samozřejmě je otázkou, jestli neexistují nějaké neveřejné smlouvy nebo informace. Ale OnePlus zveřejnili i celou komunikaci s Cyanogenem, kterou nikdo nedementoval a jejich chování bylo neuvěřitelný. Vedení OnePlus se s nima chtělo sejít a prodiskutovat a jejich odpovědi byly jenom "podepsali jsme exkluzivní dohodu s Micromaxem a s váma končíme".

  Následně pak Micromax zažaloval na základě té exkluzivní smlouvy OnePlus a těm indický soud zakázal prodej jejich telefonů. OnePlus nakonec musel vyvinout vlastní ROM, se kterou teď znovu vstupuje na indický trh. V Indii telefony s CM prostě nesmí prodávat.

  Je to asi jako kdyby Microsoft najednou podepsal exkluzivní smlouvu s HP a Asusu sdělil, že už nesmí prodávat počítače s Windows. Přestože mají na ně koupené licence a dohody o vzájemné spolupráci.

  Nejhorší na tom mi přijde, že Cyanogen odpálil své zákazníky. Ty indický budou bez aktualizací: http://www.gizchina.com/2014/12/08/confirmed-indian-oneplus-one-wont-get-cyanogen-updates/