Hlavní navigace

Názor ke zprávičce CZ.NIC nabízí institucím veřejné správy zapůjčení routeru Turris Omnia od Miroslav Šilhavý - Polemizovat s ničím nepodloženými domněnkami a dokonce nesmysly...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 6. 2019 18:22

  Miroslav Šilhavý

  Polemizovat s ničím nepodloženými domněnkami a dokonce nesmysly je zbytečné.

  O tom, že je Turris úspěšný mluví jen CZ.NIC. Ale z veřejně dostupných dat (výroční zpráva apod.) to vůbec nevyplývá. V komerční sféře by to bylo považováno za těžký propadák.

  Osobně si myslím, že CZ.NIC se neměl pouštět do vývoje hardwaru. Sice pro svoje záměry nenašli žádný ideální, ale ve výsledku vyrobili jen další "ne-ideální" hardware.

  Zcela nedůstojná byla kampaň na Indiegogo, kde mezi lidmi vytvořili dojem startupu, přestože sdružení hospodaří s obrovskými přebytky. Na to, aby to investovali sami, si nevěřili - a to i přes neustálá tvrzení o tom, jak předchozí Turris byl úspěch.

  Tvoření reklamy "nabízíme Turris institucím" je jen další dost nedůstojný počin. Tento "kvalitní" výrobek by si každá z těchto institucí mohla koupit, aniž by to v rozpočtu poznali. Opravdovou reklamou by bylo, kdyby o to měly instituce zájem samy, nikoliv zoufalý pokus, který by se dal shrnout asi takto: institucím to dáme zadarmo. Pak prohlásíme, že instituce to používají. (Instituce se k tomu nevyjádří, takže se nikdy nedozvíme v jakém zapadlém koutě to provozují.) A na konec očekáváme, že masy nadšenců si to koupí, protože když už to mají orgány veřejné správy, tak to musí být kvalitní.

  Je to reklama jak na Matějské. Holandská atrakce a extra prodloužené bonusové jízdy, přijďte všichni.