Hlavní navigace

Názor ke zprávičce CZ.NIC nabízí institucím veřejné správy zapůjčení routeru Turris Omnia od Filip Jirsák - Právě proto je dobré, když to tak ohodnotí...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2019 18:17

  Filip Jirsák

  Právě proto je dobré, když to tak ohodnotí třeba dvacet lidí – to už o něčem vypovídá. A víc pozornosti než palec dolů si ty komentáře nezaslouží. Nic o rozhodování o správnosti jsem nepsal, stejně jako jsem nepsal nic o vědě. Jak jsem psal, že se z toho nepoučíte vy, to je sice smutné, ale nic s tím dělat nemůžu. Ale ujistit se, že když mi ten komentář připadá bláznivý, není chyba na mé straně, to pro mne užitečné je. Občas se taky stane (ne u vašich komentářů), že mi připadají zmatené, ale někdo na komentář odpoví, čímž mi ukáže ještě jiný úhel pohledu na ten původní komentář a já ho dodatečně pochopím.

  Ten příklad s jéčkem nijak nevypovídá o naivitě a stádovitosti. Ty palce nehodnotí jenom pravdivost, ale třeba také slušnost. A pokud někdo zcela výjimečně napíše něco pravdivého, ale pořád to píše jako hulvát a uráží u toho všechny okolo, palec dolů si zaslouží.

  K tomu vašemu PS – pořád se tu oháníte pravdivostí a správností, tak co se vám nelíbí na tom, když jsem něco nazval tak, jak to je? To, že se o vás někdo vyjadřuje nelichotivě, automaticky neznamená, že by na vás útočil nebo vyvolával rozbroje. Útok je, když o váš napíšu něco negativního, co není pravda. Když to sice je negativní ale je to pravda, je to v pořádku.

  A netvařte se jako svatoušek, který nic nedělá a hned jsem se do něj do chudáka pustil. S obviňováním, že se tu hodnotí podle nicku, jste přišel vy, navíc jste to formuloval, jako kdyby to byl obecně sdílený názor nebo dokonce fakt. Přitom je to jenom váš názor, založený na tom, že vidíte opakovaně špatné hodnocení komentářů od lidí, kteří prostě opakovaně píšou nesmysly, vymýšlí si, lžou, urážejí ostatní. Ale ty komentáře nejsou hodnocené podle nicku – i u těch vašich komentářů se hodnocení postupně zhoršovalo, jak byly ty komentáře stále šílenější.

  Taky je hezké, jak píšete, že vás palce vůbec nezajímají, a přitom jste to tu opakovaně řešil, že se vám nelíbí, že dostáváte tolik mínusu, a že za tím je určitě nějaké spiknutí a zášť vůči vaší osobě.