Hlavní navigace

Názor ke zprávičce CZ.NIC nabízí institucím veřejné správy zapůjčení routeru Turris Omnia od Filip Jirsák - Nick Sekáč Magor: Vidíte, a tohle je přesně...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2019 21:00

  Filip Jirsák

  Nick Sekáč Magor: Vidíte, a tohle je přesně důvod, proč měly vaše komentáře negativní hodnocení. Vznikla tu debata o záporném hodnocení. Nick Sekáš Magor napsal svůj názor, já jsem s ním polemizoval – a to jsem si teda dovolil hodně. To je potřeba odsoudit, takže to znamená „přižene se“, „přilepovat něco“ a „kroutit se“.

  O vědě a o správnosti rozhodování jste psal vy, ale formuloval jste to tak, že mně vytýkáte, že se tím neřídím. Já neurčuju, o čem kdo smí mluvit, také jsem nic takového nepsal, jak se opět snažíte podsouvat. Stejně tak to ale neurčujete vy. O to hloupější je, když mi ve svém komentáři vytýkáte, že něco neposuzuju podle kritérií, která jste stanovil teprve tím komentářem. „Emoční tlačítko pro náhodné kolemjdoucí“ je jen další vaše manipulace – například pro to, že hodnotit nemohou náhodní kolemjdoucí, ale jen přihlášení uživatelé. Já vlastní rozum používám, to se nebojte – a právě proto bych měl rád možnost vyjádřit, že komentáře uživatele Nick Sekáš Magor jsou opakovaně mimo téma, vymýšlí si, lže, neustále něco podsouvá a někoho napadá, a že si myslím, že by diskusím prospělo, kdyby se v nich jeho komentáře vůbec nevyskytovaly. A vzhledem k tomu, že je to pořád to stejné dokola, je zbytečné to pokaždé znovu sepisovat, to kliknutí na jedno tlačítko to vyjádří úplně stejně.

  Problém s palci není všeobecně sdílený názor, mluvte za sebe. Ve vašem případě se člověk těžko zbaví pocitu, že se ozývá potrefená husa. Vy nevíte, co ty palce hodnotily, já si myslím, že silně negativní hodnocení zpravidla provázelo komentáře, které by tu podle mne opravdu neměly být a Rootu by prospělo, kdyby tu nebyly. Podivné to připadalo vám, stejně tak jste o tom několikrát debatoval vy, ale moc jiných uživatelů ne.

  Uživatel „j“ byl sprostý úplně na všechny, a nějaký jeho komentář, který nebyl sprostý, byste hledal hodně dlouho.

  To že nejsou mé názory populární na rootu vím
  To ale „víte“ něco, co není pravda. Nepopulární je vaše arogantní vystupování, kdy se hned o začátku začnete do někoho navážet, a když vám někdo oplatí stejnou notou, začnete fňukat. Nějaké názory se z debaty velmi brzy vytratí, pokud vůbec nějaké názory napíšete. Ve spoustě témat se tu lidé neshodnou, ale to neznamená, že jsou jejich názory nepopulární. Lidé se tu běžně dohadují, ale slušně a věcně.

  Nefňukejte pořád, že jen něco oplácíte. Kdo přišel s „radostí z odpalcování“? Kdo tím všem ostatním podsouval, že nehodnotí rozumně ale jenom si tím léčí nějaké svoje mindráky? Nebyl jste to náhodou vy? Tak ze sebe pořád nedělejte chudinku, komu ostatní ubližují, když jste tu první ránu dal vy.

  Opět jsme se od vašeho počátečního mixu názorů a osočování ostatních dostali k tomu, že už jenom lžete, podsouváte, manipulujete a fňukáte. Přesně proto ty vaše komentáře dostávaly negativní hodnocení. Vlastně byste za tu možnost negativního hodnocení měl být rád i vy, protože se to odbylo těmi palci dolů, na které jste (no, většinou) nijak nereagoval a neroztáčel tu svou spirálu agrese. Za mne je to vše, myslím, že jako náhrada za jeden palec dolů už toho bylo napsáno až příliš.