Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce CZ.NIC nabízí institucím veřejné správy zapůjčení routeru Turris Omnia od bman - No, zarazila mne tato věta: "Díky tomuto rozhodnutí mohou...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 6. 2019 9:18

  bman

  No, zarazila mne tato věta:
  "Díky tomuto rozhodnutí mohou být naplněny také legislativní požadavky vyplývající z GDPR, především pak povinnost zabránit neoprávněnému přístupu k údajům uložených v systémech dané organizace."

  Takže dle pořekadla "Navrch huj, uvnitř fuj" ?
  Ale nic takové na uvedených stránkách není, takže jen invence autora zprávičky?

 • 19. 6. 2019 9:59

  bman

  Díky za informaci.

  Ale přijde mi to jako přehnané. Vyznívá to ve stylu: Na bezpečnost můžete kompletně kašlat, ale pokud si tam dáte naši krabičku, tak ta vše zachrání a jste OK. Toto tvrzení může být celkem nebezpečné pro zainteresovanou stranu v případě úniku dat.
  U posuzování porušení GDPR bych předpokládal celkový pohled na přístup ochrany dat. Ale možná jsem jen naivní.

 • 19. 6. 2019 15:24

  SB

  Nabídnutá pomoc má zjevně řešit JEN ČÁST bezpečnostní problematiky různých úřadů, kde síťovou bezpečnost nikdo řešit NEBUDE, protože na to nemají lidi!

  Pár dnů stačilo na ověření, že bez palců dolů fakt ne, takže je načase je vrátit zpět.

 • 19. 6. 2019 22:44

  null null (neregistrovaný) 2a02:c7d:f1:----:----:----:----:----

  Já to vítám. Stejně ty emoční tlačíka k ničemu nebyly, pokud máš výhrady k věci "můžeš to napsat do Velkéko filtru". Pokud chceš mít pozitivní technické fórum, k čemu by ti tam budou negativní tlačítka?

 • 20. 6. 2019 9:00

  SB

  Kdyby každý místo palce dolů napsal „Tak to ne“, případně delší odpověď, tak se budeme hrabat v tunách bordelu. Nehledě na to, že palec nešel cenzurovat.

 • 20. 6. 2019 13:21

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @SB

  Ono taky "Tak to ne" má stejně nulovou vypovídací hodnotu jako ten palec dolů. Žádná infomace. A nyní to stejně můžeš projevit tak že prostě neohodnotíš odpověď kladně - ale to asi nepřináší tu radost z odpalcování, že? ;-)
  Mimochodem každý input jde cenzurovat ;-)

 • 20. 6. 2019 9:15

  Milan Keršláger

  Negativní tlačítka zde označovaly komentáře off-topic, nesprávné, případně osobní invektivy. Přispívaly ke kultuře projevu. Bohužel si to někteří berou osobně [místo aby se chytili za nos, což se může stát každému] :-(

 • 20. 6. 2019 13:25

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @ Milan Keršláger

  Není pravda, stávalo se a několikrát se to tu řešilo, že se mínusovalo podle nicku. Vzpomínám se že to byl @j a ještě někdo další, nepamatuji ... ale tehdy tam to byl jaksi už velký/evidentní přestřel ...
  Hmmm, offtopic, a kde je ta hranice v diskuzi? Jak ji přesně určíš?
  Kdo si to bere osobně?

  ... a třeba já ty +/- jako přihlášený tehdy stejně neviděl, tak co z toho ...

 • 20. 6. 2019 10:40

  Filip Jirsák

  @Nick Sekáč Magor: Ta negativní hodnocení byla užitečná. Speciálně u vašich komentářů, kde se tím dalo jednoduše ohodnotit, že jsou mimo téma, zmatené, nepravdivé nebo (častěji a) útočné. Pokud má někdo výhrady k věci, samozřejmě to může napsat jako komentář a obvykle to udělá. Když ale komentář žádnou věc neobsahuje, je zbytečné o tom psát celý komentář.

  Že jste se z negativních hodnocení nijak nepoučil je sice smutné, ale aspoň je to vodítko pro občasné návštěvníky. Když narazím na komentář někoho neznámého a ten komentář mi připadá úplně ujetý, nejsem si jist, zda jsem úplně mimo já nebo ten komentující. Občas si člověk klade otázku: „Je Magor on nebo já?“ Pokud takový komentář má spoustu negativních hodnocení, je to takové vodítko, že problém bude spíš v komentáři.

  Samozřejmě, že ty palce nejsou dokonalé. Ale připadá mi tak nějak signifikantní, kdo vítá zrušení negativních hodnocení.

 • 20. 6. 2019 13:18

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @Filip Jirsák

  To že tobě něco připadá nepravdivé nebo zmatené, ještě neznamená že to tak je. A pokud vím, tak ve vědě se o správnosti nerozhoduje počtěm palců anonymních účastníků - možná tak v té tvé.
  Mimochodem ty jsi zase dost často pleteš slušnost a uhlazenost - to je dost podstatný rozdíl. To že jsi ochotný větu po větě vyškubnout z kontextu a psát k tomu odstavce blábolů a implicitních invektiv pořád dokola na tom nic nemění.
  A nakonec, jak můžeš vidět, stejně to na mě efekt nemělo, protože mé názory neřídí podle řevu nějakého davu, ale podle informací které mám, takže se můžes uurážet a utlačítkovat, dokud mi nedáš argument, nic u mě nezměníš. Z tohoto pohledu jsou mi palce dolů ukradené.
  Na druhou stranu do byla dobrá sociální sonda o tom jak jsou lidi kolikrát naivní a stádovití - několikrát se tu stalo (zrovna se mi vybavil @j) že měl pravdu, pak se to potvrdilo, ale měl mínusů 50:1 oproti plusům ... tak tolik k emočním tlačítkům ....

 • 20. 6. 2019 18:17

  Filip Jirsák

  Právě proto je dobré, když to tak ohodnotí třeba dvacet lidí – to už o něčem vypovídá. A víc pozornosti než palec dolů si ty komentáře nezaslouží. Nic o rozhodování o správnosti jsem nepsal, stejně jako jsem nepsal nic o vědě. Jak jsem psal, že se z toho nepoučíte vy, to je sice smutné, ale nic s tím dělat nemůžu. Ale ujistit se, že když mi ten komentář připadá bláznivý, není chyba na mé straně, to pro mne užitečné je. Občas se taky stane (ne u vašich komentářů), že mi připadají zmatené, ale někdo na komentář odpoví, čímž mi ukáže ještě jiný úhel pohledu na ten původní komentář a já ho dodatečně pochopím.

  Ten příklad s jéčkem nijak nevypovídá o naivitě a stádovitosti. Ty palce nehodnotí jenom pravdivost, ale třeba také slušnost. A pokud někdo zcela výjimečně napíše něco pravdivého, ale pořád to píše jako hulvát a uráží u toho všechny okolo, palec dolů si zaslouží.

  K tomu vašemu PS – pořád se tu oháníte pravdivostí a správností, tak co se vám nelíbí na tom, když jsem něco nazval tak, jak to je? To, že se o vás někdo vyjadřuje nelichotivě, automaticky neznamená, že by na vás útočil nebo vyvolával rozbroje. Útok je, když o váš napíšu něco negativního, co není pravda. Když to sice je negativní ale je to pravda, je to v pořádku.

  A netvařte se jako svatoušek, který nic nedělá a hned jsem se do něj do chudáka pustil. S obviňováním, že se tu hodnotí podle nicku, jste přišel vy, navíc jste to formuloval, jako kdyby to byl obecně sdílený názor nebo dokonce fakt. Přitom je to jenom váš názor, založený na tom, že vidíte opakovaně špatné hodnocení komentářů od lidí, kteří prostě opakovaně píšou nesmysly, vymýšlí si, lžou, urážejí ostatní. Ale ty komentáře nejsou hodnocené podle nicku – i u těch vašich komentářů se hodnocení postupně zhoršovalo, jak byly ty komentáře stále šílenější.

  Taky je hezké, jak píšete, že vás palce vůbec nezajímají, a přitom jste to tu opakovaně řešil, že se vám nelíbí, že dostáváte tolik mínusu, a že za tím je určitě nějaké spiknutí a zášť vůči vaší osobě.

 • 20. 6. 2019 19:14

  null null (neregistrovaný) 2a02:c7d:f1:----:----:----:----:----

  @Filip Jirsák

  A zase jede to samé kolečko. Vznikla tu debata o tom jestli mínusy ano nebo ne a zase se přižene Jirsák s tím kdo je špatný, sprostý a hloupý, začne přilepovat tady ty nálepky, začne zase přilepovat někomu co neřekl a kroutit se kolem toho. Víš mě to zas tak žily netrhá, takových člověk za rok potká, ale lidi si pak stěžují že je to tu vytapetováno takovými nesmysly. Každý si může udělat obrázek sám kdo s tím zase přilezl.

  Dvacet náhodných lidí nevypovídá o ničem. Leda o tom co si myslí nějakých 20 náhodných lidí. O vědě jsem psal já a o správnosti rozhodování jsem psal taky já, protože je to neustále samé technický server, věcnost a pak se sem vrazí nějaké emoční tlačítka pro náhodné kolemjdoucí. To žes o tom nepsal ty je irelevantní. Ty neurčuješ o čem kdo smí mluvit. A místo ujišťování se co na to dav bys mohl použít vlastní rozum jestli to přejdeš nebo dáš palec nahoru.
  Ty palce hodnotily kde co a kdoví co. A to je ten problém s nimi. Každopádně podivné jevy to tvořilo a debatovalo se o tom několikrát. Ani @j nebyl vždycky sprostý. Často na tebe a upřímně, nedivím se mu.

  Lež. Přišel jsem s konkrétním případem kdy to tak zhodnotilo více lidí a vedla se o tom několikrát diskuze. Takže to není jenom můj názor.
  Lež. Za fakt jsem to nikdy neprohlásil jenom za možný občasný jev.
  Lež. Já dal konkrétní příklad s @j a byla tu kolem toho debata. Ty jsi na své tvrzení nedal nic jenom nějaký pocit že se nějaké komentáře nějak zhoršovaly ... dojem není pojem, víš.
  Lež, já nikdy neřešil že dostávám nějaké mínusy, že je to nějaké spiknutí nebo nějaká zášť. To že nejsou mé názory populární na rootu vím a je mi to ukradené, to k tomu mít vlastní názor a stát si za ním patří. Naopak jsem x krat napsal že je mi to jedno a jako přihlášený je ani nevidím. Řešilo se to v souvislosti s @j a v souvislosti s tím kdo má kolik palců najednou - ti naduživatelé. Takže přestaň opakovaně lhát.

  U nás na Moravě po nějaké chvíli nejdeme pro nějaké sprosté slovo nebo i facku daleko. A pak se i klidně stane, že na tu tvou hru na uhlazené urážky ti přiletí zpět, v lepším případě, to sprosté slovo. To ale neznamená automaticky že je člověk hloupý nebo nějaký hulvát či snad že nemá pravdu, to je jenom tvoje hra.

 • 20. 6. 2019 19:48

  Milan Keršláger

  Pane anonymní, mohl byste si ty své výlevy nechat jinam? Děkuji/děkujeme.
  Pan Jirsák se na rozdíl od vás nestydí být pod svým jménem, takže jeho slova mají alespoň význam.

 • 21. 6. 2019 13:11

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @Milan Keršláger

  Ano, nestydí se ... Takže když se přihlásím pod svým jménem tak najednou budu mít pravdu a význam?

 • 20. 6. 2019 21:00

  Filip Jirsák

  Nick Sekáč Magor: Vidíte, a tohle je přesně důvod, proč měly vaše komentáře negativní hodnocení. Vznikla tu debata o záporném hodnocení. Nick Sekáš Magor napsal svůj názor, já jsem s ním polemizoval – a to jsem si teda dovolil hodně. To je potřeba odsoudit, takže to znamená „přižene se“, „přilepovat něco“ a „kroutit se“.

  O vědě a o správnosti rozhodování jste psal vy, ale formuloval jste to tak, že mně vytýkáte, že se tím neřídím. Já neurčuju, o čem kdo smí mluvit, také jsem nic takového nepsal, jak se opět snažíte podsouvat. Stejně tak to ale neurčujete vy. O to hloupější je, když mi ve svém komentáři vytýkáte, že něco neposuzuju podle kritérií, která jste stanovil teprve tím komentářem. „Emoční tlačítko pro náhodné kolemjdoucí“ je jen další vaše manipulace – například pro to, že hodnotit nemohou náhodní kolemjdoucí, ale jen přihlášení uživatelé. Já vlastní rozum používám, to se nebojte – a právě proto bych měl rád možnost vyjádřit, že komentáře uživatele Nick Sekáš Magor jsou opakovaně mimo téma, vymýšlí si, lže, neustále něco podsouvá a někoho napadá, a že si myslím, že by diskusím prospělo, kdyby se v nich jeho komentáře vůbec nevyskytovaly. A vzhledem k tomu, že je to pořád to stejné dokola, je zbytečné to pokaždé znovu sepisovat, to kliknutí na jedno tlačítko to vyjádří úplně stejně.

  Problém s palci není všeobecně sdílený názor, mluvte za sebe. Ve vašem případě se člověk těžko zbaví pocitu, že se ozývá potrefená husa. Vy nevíte, co ty palce hodnotily, já si myslím, že silně negativní hodnocení zpravidla provázelo komentáře, které by tu podle mne opravdu neměly být a Rootu by prospělo, kdyby tu nebyly. Podivné to připadalo vám, stejně tak jste o tom několikrát debatoval vy, ale moc jiných uživatelů ne.

  Uživatel „j“ byl sprostý úplně na všechny, a nějaký jeho komentář, který nebyl sprostý, byste hledal hodně dlouho.

  To že nejsou mé názory populární na rootu vím
  To ale „víte“ něco, co není pravda. Nepopulární je vaše arogantní vystupování, kdy se hned o začátku začnete do někoho navážet, a když vám někdo oplatí stejnou notou, začnete fňukat. Nějaké názory se z debaty velmi brzy vytratí, pokud vůbec nějaké názory napíšete. Ve spoustě témat se tu lidé neshodnou, ale to neznamená, že jsou jejich názory nepopulární. Lidé se tu běžně dohadují, ale slušně a věcně.

  Nefňukejte pořád, že jen něco oplácíte. Kdo přišel s „radostí z odpalcování“? Kdo tím všem ostatním podsouval, že nehodnotí rozumně ale jenom si tím léčí nějaké svoje mindráky? Nebyl jste to náhodou vy? Tak ze sebe pořád nedělejte chudinku, komu ostatní ubližují, když jste tu první ránu dal vy.

  Opět jsme se od vašeho počátečního mixu názorů a osočování ostatních dostali k tomu, že už jenom lžete, podsouváte, manipulujete a fňukáte. Přesně proto ty vaše komentáře dostávaly negativní hodnocení. Vlastně byste za tu možnost negativního hodnocení měl být rád i vy, protože se to odbylo těmi palci dolů, na které jste (no, většinou) nijak nereagoval a neroztáčel tu svou spirálu agrese. Za mne je to vše, myslím, že jako náhrada za jeden palec dolů už toho bylo napsáno až příliš.

 • 21. 6. 2019 13:30

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @Filip Jirsák

  Jenomže ty nepolemizuješ jenom o tlačítkách, ale jednostraně mi tu vystavuješ kádrový profil a lžeš o tom co jsem měl údajně kde říct a udělat. Přestaň lhát. Přestaň se tahat nějaké fňukání když se místo polemiky o tlačítkách musí člověk bránit tvým lživým nařčením. Přestaň lhát.

  Já do debaty slušně a bez nějakého útočení přispěl svým názorem a konkrétním příkladem. A čím ty? Můj příklad jsi jen tak smetl a svůj dojem že to tak jisto jistě není ještě tapetuješ osobními výlevy a vylhanými tvrzeními o tom co si myslím a co jsem kde měl a neměl dělat. Jenom lži.

  No a co se nestalo, dnes jsem na root.cz narazil na další situaci která podporuje můj názor, takže přikládám další důkaz zatímco ty tu zase jenom útočíš doměnkami kdo jaký je a jisto jistě je hlupák který nemá pravdu protože ty máš takový pocit. Zde je další konkrétní příklad o neužitečnosti mínusových palců a jejich podivným konsekvencím. No hlavně že tu od tebe máme elaborát jak jsem špatný a jak se pletu na základě ničeho podložený ničím.

  "No... mam kamarada, ktery pouziva webkameru jen protoze je na ni mikrofon. A aby ji nahodou nikdo nemohl zneuzit, tak je pres ni neustale natazena stara fusakle :-D Lidi si (snad) nejak poradi, oni jsou totiz obcas neuveritelne tvorivy"

  "Naprosto si to dokážu představit a přijde mi to vtipný - mohl by mi někdo objasnit ty palce dolu? Jakože humor sem nepatří, externí kamery s mikrofonem už jsou moc starý na to, aby se tu zmiňovaly, nebo co?"
  [https://www.root.cz/clanky/softwarova-sklizen-5-6-2019/nazory/]

  Je tam jak téma (kamery a zakrývání) tak humor a není to vulgární a přesto se dotyčný diví za co ty palce dolů (už nejdou vidět) ale zmiňuje je - což jenom dokládá že to není tak jak tvrdíš - offtopic a vulgární příspěvky za který si každý může sám ...

  Takže buď se podíváme na konkrétní situace a chování systému mínusových palců na příkladech které jsem uvedl a nebo se můžeme babrat v tom jak jsem jistě zlý a zlý a zlý a hloupý ne namám pravdu protože kdoví ....

  A na závěr, tvé moudra jsem četl asi tak do půlky, pořád ta samá písnička v různých variacích ... víš, být slušný člověk neznamená jenom nepoužívat sprostá slova. To chce víc.

 • 21. 6. 2019 19:50

  Filip Jirsák

  To, že vy nechápete, za co jsou palce dolů, a nechápe to ještě jeden diskutující, neznamená, že to nechápe nikdo. Takže to nedokládá vůbec nic. Navíc já jsem těch důvodů pro palce dolů vyjmenoval víc, takže už zase lžete. Ale protože je dobré do víkendu vstoupit s humorem, rád si od vás přečtu, co víc je potřeba k tomu „být slušný“.

 • 24. 6. 2019 13:43

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @Filip Jirsák

  Být slušný? Třeba opakovaně nelhát jako to předvádíš právě teď.

  Lžeš. Dal jsem několik příkladů, nejsem to já +1, uřivatelů a případů je víc. Já dal několik kteřé byly hned po ruce. Ty ani jeden a za co je v tom konkrétním případě [https://www.root.cz/clanky/softwarova-sklizen-5-6-2019/nazory/] dikutující dostal taky vysvětlit neumíš. Nebyl ani sprostý, ani offtopic, ani neplácl nějakou blbinu. A jelikož to bourá to co jsi tu jen tak z vody naplácal, tak ti nezbývá než zase urážet alá

  "To, že vy nechápete, za co jsou palce dolů, a nechápe to ještě jeden diskutující, neznamená, že to nechápe nikdo"

  Lžeš. To jak vykládáš význam palců nesedí (vyz. výše) a navíc nemáš data kdo proč palce dává, ani nejsi mluvčí palcového klubu se statistikou jak to je. Takže je to jenom tvůj osobní názor a nějaký podklad opět chybí zatímco zase lžeš a jednostraně bez vysvětlení odmítáš a zesměšnuješ skutečné případy (@j či link výše)

  Tak i to je k té slušnosti. Nelhát např. a netvrdit o ostatních že jsou hlupáci, ne tak ještě bez ničeho jenom na základě vlastních dojmů. To taky k slušnosti patří. A opět se každý může přesvědčit kdo to sem přilezl s osobními obviněními na základě nějakých vlastních pocitů, Já to nebyl.

  24. 6. 2019, 13:45 editováno autorem komentáře

 • 24. 6. 2019 13:57

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @Filip Jirsák

  Je až zarážející kolik debat s tebou na rootu, nejen mých ale co tak vidím, končí tím že lidi musí místo věcné diskuze (možná i trochu offtopic nebo bláznivé) diskuze bránit tvým neustálým nařčením kdo jak je hloupý a zaručeně nemá pravdu, o tom kdo jak lže a překrouceným argumentům a tvrzením zatímco přeskakuješ konkrétní podklady a sepisuješ další eseje na téma kdo jaký je hlupák a co všechno nechápe aniž bys uvedl cokoliv konkrétního ... Nicméně každý se může podívat jak to začalo. Já obecně s konkrétním případem, ty své doměnky na téma "On hlupák" ....

 • 24. 6. 2019 21:41

  Filip Jirsák

  Několik příkladů jsou alespoň dva, že. Takže pro vás jistě nebude problém ty dva příklady, které jste tady v diskusi údajně dal, ukázat. Každý váš komentář má datum a čas, případně má číslo, komentáře mají odstavce a věty, takže jistě dokážete uvést např. „v komentáři č. 123456 jsem v prvním odstavci druhé větě uvedl první příklad“.

  Není mi úplně jasné, jak si představujete například to, že bych měl uvést příklady toho, že uživatel „j“ psal vždy jen arogantní komentáře. To mám vypsat všechny jeho komentáře, aby bylo vidět, že mezi nimi žádný slušný není?

  Jak jste přišel na to, že neumím vysvětlit ty palce dolů u toho jediného komentáře, který jste odkazoval? Opět se mýlíte…

  Nevím, s čím podle vás nesedí můj výklad významu hodnocení. Nicméně je pozoruhodný váš způsob uvažování – když vy napíšete, že ty palce nemají vůbec žádný význam, není to pouhý váš názor, ale je to svatosvatá pravda, o které se nesmí pochybovat. Když já napíšu, že podle mne ty palce nějaký význam mají, je to podle vás pouhý ničím nepodložený názor a lež. Co na tom, že ty palce také používám, a tedy minimálně u těch, které jsem rozdal já, vím, co jsem tím myslel. Prostě Nick Sekáč Magor tvrdí, že význam nemají, o vašich výrocích se nediskutuje, vy máte vždy pravdu.

  Dobře, takže jsme se v příspěvku plném vašich lží dozvěděli, že slušné je podle vás nelhat. Mohl byste se tedy začít chovat slušně a přestat lhát? Dál píšete, že slušnost znamená netvrdit o ostatních, že jsou hlupáci. Tady mi není úplně jasné, jak se to váže s tou vámi tolik vzývanou pravdomluvností. Co když se někdo jako hlupák projevuje, pokaždé když ho potkáte a pokaždé tak, že se to nedá přehlédnout a nelze o tom mít pochyb. Co pak má mít přednost – pravda nebo jemnocit dotyčného?

  Mně taky zaráží, že takhle nekončí žádné jiné debaty, než ty s vámi. Zvlášť když přihlédnu k tomu, že se bráníte nařčením, která jsem nenapsal, a reaguji teprve já na vás.

  Vy jste začal obecně s konkrétním případem: „Tlačítka k ničemu nebyly“. To je tak konkrétní, že už to ani konkrétnější být nemůže. Jinak na začátku jste psal, že se tu někdy hodnotilo jen podle nicku a že se to tu několikrát řešilo. Tyhle případy by mne zajímaly. Odkazy na konkrétní komentáře, které byly hodnocené jen podle přezdívky, a hlavně diskuse, kde se to řešilo.

 • 20. 6. 2019 13:29

  null null (neregistrovaný) 167.98.22.---

  @Filip Jirsák

  PS:

  " Speciálně u vašich komentářů, kde se tím dalo jednoduše ohodnotit, že jsou mimo téma, zmatené, nepravdivé nebo (častěji a) útočné."

  Není nad to se hezky uhlazeně začít do někoho opírat aby začal reagovat, že? ... pak kdo tu neustále vyvolává rozbroje ...