Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Datovou schránku má 300 tisíc Čechů, pandemie jejich počet téměř zdvojnásobila od Miroslav Šilhavý - Muselo se to implementovat do českého software, ale...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2021 15:22

  Miroslav Šilhavý

  Muselo se to implementovat do českého software, ale v zahraničí je to k ničemu. Můžete to použít pro komunikaci se státem, ale ne se zahraničím ani s komerčním sektorem.

  Pro zahraničí ani smysluplné řešení neexistuje. Ani v rámci Evropy. To DS nebrzdí.

  Stoprocentně bych považoval za dobré, aby aspoň každá firma musela přijímat komerční datové zprávy. Je otravné, když ani leckteré pojišťovně či bance nemohou poslat dokument jinak, než poštou, nebo zaběhnout do zúžující se sítě poboček.

  Mimochodem, jedna z opravdu dobrých věcí na DS je právě to, že u nich lze pracovat s garantovaným doručením. Odešlu dokument a není to odeslání zpochybnitelné. Druhá strana přečte, a dodání taky není zpochybnitelné. Tohoto by se třeba bez DS dosahovalo těžko. OVM by to zvládly i přes e-podatelny, ale pokud chceme, aby to fungovalo i při komerčním doručení, bez DS by to bylo závislé na tom, jestli příjemce převzetí potvrdí.