Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Debian aktualizoval svou init politiku od Miroslav Šilhavý - Pokud tu otázku nerozvětvíte, tak tím (jak s...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 1. 2020 20:50

  Miroslav Šilhavý

  Pokud tu otázku nerozvětvíte, tak tím (jak s tím vlastně i Vy vědomně počítáte) natlačíte hlasující do jedné volby - zrovna do té které by se Vám tak líbila.

  :) tak to mi přisuzujete horší vlastnosti, než snad i mám. Pochopitelně je potřeba zohlednit hlasy těch, kterým je to jedno. Dovolím si předpokládat, že většině lidí podpora initu nevadí (a klidně by žili i bez ní). Zvolený způsob hlasování mi ale přijde, že byl nastavený přesně tak, jak popisujete.

  víme jaká je skutečná nálada. No a co s tím? No buď můžete připravit ten Váš "lepší průzkum"

  Boha jeho, oni nedělali průzkum, ale hlasování! Je pravda, že z jejich hlasování zbyl jen ten průzkum. Možná dali vařit knedlíky, ale vytáhli noky.

  Reálný posun to hlasování samozřejmě je - dosud se o tom jenom debatovalo, teď je to nějak zjištěno.

  Na toto zjištění stačí vzít statistiky z repa, kolik balíků podporuje systemd, kolik systemd+init, kolik jen init a jaká je meziroční změna. To vyjádří nálady mnohem přesněji.

  Myslíte si, že po tomto hlasování budou maintaineři přistupovat nějak jinak se svým balíkům? Nikoliv. Ti, kteří initd vyznávají, budou jeho podporu zahrnovat dál, ti kteří ne, tak ho budou dál odstrkovat. To bohužel dělá z debianu čím dál víc rozplizlý nok, daleko od distribuce s jasnou vizí, kterou před třemi, čtyřmi verzemi byla.