Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Debian aktualizoval svou init politiku od Miroslav Šilhavý - Když se mají zohlednit různé hlasy, proč pak...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 1. 2020 23:37

  Miroslav Šilhavý

  Když se mají zohlednit různé hlasy, proč pak píšete o tom že je potřeba možnosti výberu voleb v hlasování zredukovat?

  To se naprosto nevylučuje. Položíte otázku: chcete aby Debian podporoval pouze jeden systemd, nebo má zůstat otevřený podpoře i pro další init systémy? Tím zjistíte, jestli by všichni oceňují otevřenost do všech stran, nebo jestli by si přáli zaostřenější směrování, aniž byste vymýšlel X otázek, kterými podsouváte důvody. (Přečtěte si je, každá odpověď je zdánlivě jiná, ale domyslete co znamená pro systemd / init).

  se Vám nelíbí jak dopadlo a myslite si že kdybyste zredukoval možnosti na dvě, tak by se najednou rozložení nážorů na věc zredukovalo na dva

  Nejde o to, co se mi líbí. Kromě jedné jediné, všechny volby by vyústily ve stejný výsledek. Metoda vyhodnocení by byla docela dobrá, pokud by otázky od sebe měly nějaký významový posun.

  Dotazy byly položeny zhruba tímto stylem: vyberte pořadí barev, jak se Vám líbí: a) tmavě šedá, b) hnědošedá, c) světle šedá, d) červená a výsledek byl interpretovaný, že uživatelé převážně preferovali šedé tóny před barevnými.

  Statistiky z repa vyjádři hlavně co je nutné podporovat, speciálně když je nejaká volba označena roky jako preferovaná. (...) Takže jasně názorně vidíte, že statistika podpory v balíčcích je něco úplně jiného než názory uvnitř komunity kolem distra

  Názory komunity jsou zde zcela bokem. Maintaineři museli upřednostňovat systemd a musí dál - na tom hlasování nemohlo nic změnit - to doufám souhlasíte. Dále, maintaineři nemuseli podporovat init a dál ho podporovat nemusí. Toto mohla změnit jen jedna volba z osmi, zbylých sedm by vyústilo stejně.

  No to je klidně možné, nicméně to je něco jiného než to to co jste tu mylně tvrdil do teď.

  Prdlajs. Tvrdím, že takovou šaškárnu si mohl Debian odpustit. Pokud nazvu sedm voleb každou jinak, ale vím, že znamenají (prakticky) totéž, není to volba ale blamáž. Debian se neumí ani rozhodnout, jestli by neměl být rozhodnější. Tomu se říká nerozhodnost na kvadrát.