Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Debian aktualizoval svou init politiku od Filip Jirsák - Tím zjistíte, jestli by všichni oceňují otevřenost do...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 1. 2020 8:23

  Filip Jirsák

  Tím zjistíte, jestli by všichni oceňují otevřenost do všech stran, nebo jestli by si přáli zaostřenější směrování
  Na to nepotřebujete žádnou anketu. To vám řekne každý, kdo se nad tím aspoň minimálně zamyslí. Oceňujete otevřenost do všech stran? Ano, jistě. Přejete si ostřejší směrování? Ano. Oceňujete, pokud každý myslitelný init systém bude mít v Debianu tu nejlepší možnou podporu a nijak se to nebude tlouct s jinými init systémy. No jistě, samozřejmě, to chci hned teď.

  Problém je, že zdroje jsou omezené. Takže se ty varianty navzájem vylučují. A je potřeba se ptát. Chcete podporu více init systémů i za cenu, že podpora systemd nebude tak dobrá? Chcete používat moderní vlastnosti systemd i za cenu, že pro jiné init systémy ta funkcionalita nebude podporována a na systému s jiným initem bude ten balíček mít chudší funkcionalitu?

  Ta anketa nezjišťuje zda lidé mají o něco i pranepatrný zájem. Zjišťuje jaké jsou poměry mezi různými zájmy. Jestli je to 30:30:40 nebo 1:98:1.