Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Debian aktualizoval svou init politiku od Miroslav Šilhavý - Ta anketa nezjišťuje zda lidé mají o něco...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 1. 2020 8:53

  Miroslav Šilhavý

  Ta anketa nezjišťuje zda lidé mají o něco i pranepatrný zájem. Zjišťuje jaké jsou poměry mezi různými zájmy. Jestli je to 30:30:40 nebo 1:98:1.

  Ano, tomu rozumím, ale tyto výsledky byly víceméně známé. Proč podporovat i init a k čemu všemu se to hodí, to víme. Víme i v čem má výhody systemd.

  Kruciální otázka je, jak jste psal, co dělat při omezených zdrojích. K tomu hlasování vůbec nemířilo a posun je nulový. Současný stav povede k agonii - budou dál (a asi čím dál víc) roztržky mezi těmi, co nechtějí (nemají už víc času) udržovat init a zaměřují se jen na systemd.

  Jediné dvě zdravé varianty by byly:
  a) podporovat jen systemd - poté by asi nastal proces adaptace systemd tam, kde se dnes nehodí a asi by i posílily forky adaptované na init,
  b) povinně podporovat i init - poté by dával debian smysl pro všechny, ale asi za cenu pomalejšího vývoje (víc práce)

  Já se obávám toho, že určitá část uživatelů preferuje init před systemd možná tak trochu z lenosti, prostě nechtějí dávat práci přechodu na systemd. Jenže tu práci pak za ně odnesou jiní - maintaineři svojí prací a zbytek lidí zpomaleným vývojem. Podle mě je úkolem distribuce, aby dávalo určité vedení vývoji.

  To debian léta dělal a tento drajv ztratil a nehledá cestu, jak ho získat.

  Klidně ať se rozhodne, že podpora initu bude, ale pak ať je opravdu pořádně, ne na chvostu.