Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Debian aktualizoval svou init politiku od Miroslav Šilhavý - Přece první co by pro takovou věc bylo...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 1. 2020 18:35

    Miroslav Šilhavý

    Přece první co by pro takovou věc bylo potřeba je rozhodnout se že nebudou podporovat pouze a jenom jeden init systém. A to se stalo.

    Prakticky stejná situace tu byla i před hlasováním, žádná změna právě nenastala. Podle mě není potřeba hlasování na to, aby se potvrdilo to, co funguje konkludentně. Znovu na začátek. Co mi vadí je, že sedm bodů z osmi (jestli si to správně pamatuju) nemohlo přinést žádný posun. Kdyby se za každým výsledkem skrýval posun nějakým směrem, nebyla by to šaráda a bylo by to jak jste psal: někomu se to líbí, někomu ne, ale jdeme dopředu.

    PS: mám rád jak tradiční spouštění (proto používám BSD), i systemd (který považuji za moderní nástroj nutný do budoucna). Jestli si pro debian přeju víc systemd, tak jedině proto, aby zrovna tak silná distribuce dohnala některé zajímavé vlastnosti. Z toho samého důvodu mi ani nevadí podpora initu, ale když už, tak aby brzy nepřišla ta práce vniveč.