Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Debian zvažuje zavedení automatických aktualizací od ByCzech - Pokud je server hacknutej, a poskytuje sluzbu ktera...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 1. 2017 21:06

  ByCzech

  Pokud je server hacknutej, a poskytuje sluzbu ktera na nem bezi, tak je to porad z pohledu toho kdo ho pouziva naprosto vpohode, a je to asi tak bambilionkrat mensi problem, nez kdyz nebezi proto, ze se sam aktualizoval.

  Tady se asi neshodneme. Apropos, kolik jsi viděl hacknutých serverů, které bez problémů poskytují ty služby, které by měly?
  A samozřejmě kdo není schopen si udělat pokročilejší systém aktualizací se zkoušením předem ap., tak jsem pro, aby se mu jednou za uherský rok raději něco po aktualizaci nenastartovalo, než aby všechny ohrožoval/obtě­žoval/přetěžo­val svým hacknutým serverem. Protože takových rádoby adminů "pustím instalaci a když se to povede, tak jsem admin king" jsem viděl nepočítaně, tak proč by pro takové případy nemohlo být ve výchozím stavu v Debianu zapnuto automatické stahování bezpečnostních aktualizací? Je to dobré jméno Debianu, o které se hraje ne o tvé ;-).

  Sem zvedav az budes sefovi vysvetlovat, ze ten wordpress je deravej jak reseto, a proto se aktualizuje sam, a holt to vzdycky po aktualizci mesic nebezi, to nez vyjdou i aktualni verze vsech pluginu ...

  Já to šéfovi vysvětlovat nemusím. Jsem šéf sám sobě. Wordpress i s jeho děravými pluginy mě nechává chladným, protože jsem taky programátor a udělal jsem si vlastní modulární systém CMS, eShopu a webových aplikací v Pythonu. A zákazníci, kteří si Wordpress vydupali, budou při hacknutí čelit úplně stejnému problému jako každá a sice odstavení a tomu, že si to mají dát do kupy nebo si na to někoho sjednat a zaplatit, protože svým jednáním s hacknutým webem lezou do práv ostatních zákazníků i mě jako poskytovateli služby.