Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dell představil nové notebooky XPS 15 a XPS 17 od Jiří Eischmann - Ono ani nejde o to, jestli se tam...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 5. 2020 10:20

    Jiří Eischmann

    Ono ani nejde o to, jestli se tam ty porty fyzicky vejdou, ale jestli je tam chtějí mít. X1 Carbon a XPS 15 mají krapet jinou cílovku. Oba jsou to ultrabooky, ale zatímco X1 Carbon je orientovaný čistě jako pracovní nástroj do podnikového prostředí, kde je důležitější praktičnost než "cool" efekt, tak XPS 15 je tzv. prosumer notebook, který cílí jak na individuální zákazníky, tak na firemní zaměstnance, kteří chtějí mít jednoduchý, dobře vypadající notebook. Pro ty, kteří preferují praktičnost před tím "cool" efektem, má Dell řadu Latitude.

    Už třetím rokem mám XPS 13 a přišel jsem na to, že dnes, kdy mám notebook téměř pořád připojený k vysokorychlostnímu internetu, mi ty porty nechybí. A když už se jednou za čas potřebuju připojit třeba k projektoru, tak mám holt v batohu malý konvertor, který je použitelný i pro další notebooky.

    Měl jsem nedávno na testování předprodukční letošní generaci X1 Carbon a z těch konektorů jsem byl popravdě trochu rozpačitý. Už je to tam tak natlačené a kombinované různé 2v1, že už člověk musí přemýšlet, co má kam strčit. Přišlo mi to docela nepřehledné.