Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dell si pro své počítače vybral Ubuntu od radim - já Ubuntu už používám nějakou dobru, od verze...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2007 10:17

  radim (neregistrovaný)
  já Ubuntu už používám nějakou dobru, od verze 6.06, teď mám poslední Feisty a docela by mě zajímalo, v čem je ta lokalizace tak otřesná? Taky by mě mohli zkušenější poučit, v čem je tato distribuce tak špatná, že by se z pohledu běžného uživatele desktopu nedala používat a je potřeba jít hned do SLEDu nebo RedHatu?

  mé zkušenosti s Ubuntu:

  - velmi rychlé bootování a vypínaní systému (ve srovnání s OpenSUSE nebo Fedora 6)
  - vždy mi funguje automatické mountování CD/DVD včetně vysouvání stiskem tlačítka na mechanice, jinými slovy, funguje mi to tak jako ve Win XP (což u OpenSUSE/SLEDu říct nemůžu)
  - instalace DEB balíčků je pohodlná/srovnatelná s instalací ve Win (pokud zrovna balík není v repozitářích)
  - má grafika NVIDIA 6200 má v GLXGEARS v Ubuntu cca 1600FPS, v SUSE 1300FPS, docela by mě zajímalo, proč to v Ubuntu běží rychleji?
  - mám problémy se Samba serverem a Win XP Home, pro XP Pro je to bez problému, ale s XP Home mi to hapruje, u SUSE mi to funguje lépe.

  jediná věc, která mi na Ubuntu funguje hůře je síťové propojení s windows, jinak mi ve všem Ubuntu vyhovuje lépe. No a věřím, že u Dellu ví, co dělají a dělají to proto, aby vydělali peníze, ne proto, aby na tomhle prodělali. A vzhledem k tomu, jak je Dell celosvětově úspěšný a taky k tomu, že má zkušenosti s RedHatem (už jej nějakou do oficiálně nabízí pro pracovní stanice), tak souhlasím s Ubuntu, je to dobrá volba.