Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Deň boja proti DRM - 3. október od Marcho - Ano... naprosto souhlasím... Nejhorší je, že oni se nespokojí...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 9. 2006 22:13

  Marcho (neregistrovaný)
  Ano... naprosto souhlasím...

  Nejhorší je, že oni se nespokojí pouze se změnou zákona... to by jim totiž nejspíš neprošlo... snaží se o nové paradigma*. Změnit to, jak lidé o těch právech uvažují. Oni totiž opravdu věří v to své "intelektuální vlastnictví" a snaží se zkonvertovat na tuto svou víru i ostatní.

  Protože když v to lidé uvěří, nebude jim vůbec vadit, že tyto nové zákony mění jejich způsob užívání kultury... budou nová omezení považovat za správné, protože "to je přece jejich 'vlastictví'"... Pokud lidé uvěří, že kopírování kamarádovi je krádež a pirátství a ne sdílení a šíření kultury, jak tomu kdysi bývalo, tak vyhráli... o to jim totiž jde.

  Vše začíná tím, že přistoupíte na jejich hru a začnete copyright považovat za "intelektuální vlastnictví"... protože od té chvíle veškeré argumenty přestávají dávat smysl.

  Copyright je dočasný monopol... Je správný ne proto, že by autor měl mít právo na své "vlastnictví", ale proto, že slouží jako podpora pro rozvoj kultury.

  Já na duševní vlastnictví prostě nevěřím!

  * ... ne... opravdu nevím co to slovo znamená :-)