Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Deutsche Bank Research navrhuje zdanění práce z domova od 87vdf4vg82 - "Některé banky se přizpůsobí kryptu a některé zkrachují...

 • 13. 11. 2020 10:04

  87vdf4vg82

  "Některé banky se přizpůsobí kryptu a některé zkrachují a vzniknou nějaké nové. Kde je problém?"

  Ne. Krypto se tak maximálně přizpůsobí bankám. To je to co musí implementovat Bitcoin, to s čím nemá takový problém Ethereum a to, co chtěl najednou smáznou Facebook a být první - implementovat mechanismy požadované legislativou. Jinými slovy to není "nová" kryptoměna, ale kryptoměnová reprezentace současného systému - jistých záruk států za své měny. I za kryptoměny někdo (ne)"ručí" ... takže jste vlastně na tom samém, jenom s brutální volatilitou.
  Hotovosti se pro běžné užití málo co vyrovná ;-)

  "To je základní pravidlo trhu. Pokud stoupá poptávka, roste cena."

  To je možné, ale odvolání se na to, že prostě poroste protože to tak vypadá je spekulace. V případě kryptoměm čistá spekulace. Byť zábavná. Nikdy nevíte. Jedno je ale jisté. Kryptoměny jsou příliš populární a mimo systém, aby to tak pokračovalo dál.

  "Samozřejmě tohle se stát může v kryptu, ale stejně tak se to může stát a stává s fiat měnou"

  Může se to stát s čímkoliv, ale nestává. Nepopírám, že v nějakých divokých státech může hodnota zákonné měny kolísat jako kryptoměn, ale to asi nechceme, nebo ano?
  Měny stabilních států jsou stabilní a do jisté míry předvídatelné. Rozhodně předvídatelnější než kryptoměny. Dále za ně ručí měnový systém a stát, ne několik hipsterů - čím přesně byste si pomohl? Účel měny je mít pro obyvatelstvo směné médium, ne nějaký náladový rank.

  13. 11. 2020, 10:05 editováno autorem komentáře