Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Deutsche Bank Research navrhuje zdanění práce z domova od Miroslav Šilhavý - @87vdf4vg82 Trump a Biden, to je bláto a louže....

 • 15. 11. 2020 13:51

  Miroslav Šilhavý

  @87vdf4vg82

  Trump a Biden, to je bláto a louže. Nejde mezi nimi vybrat. Velký odklon politiky USA se nekonal ani za Trumpa, nebude se konat ani za Bidena. Na to mají až příliš fungující kongres a senát. Celý ten souboj je o odklonu nebo návratu k hodnotové politice. Práce politika není jen dávat výsledky, ale celkově pomáhat formovat tvář celé země. Stačí se podívat, do jakých extrémů se některé země za posledních sto let dostaly jen kvůli tomu, že ztratily hodnoty. Některé je obnovily a snaží se je udržet, jiné to vzdaly. Tato část práce voleného zástupce (tedy ta "politická" práce) stejně důležitá, jako výsledky.

  Ohledně "vítačů" s Vámi nesouhlasím. Drtivá většina takto označovaných, co jsem kdy slyšel, četl, berou migraci jako nemilý, ale nevyhnutelný fakt. Dál se můžete rozhodnout, jestli cizince budete střílet na hranicích, nebo jim potápět lodě - nebo jestli se opřete o nějaké hodnoty, které zastáváte. Většina veřejnosti by nejradši "migraci zakázala" - ale když se zeptáte "JAK", tak nemají ani mlhavou představu. Osobně dávám přednost tomu, aby se s migranty raději pracovalo, a aby zde pracovali, než je mít soustředěné v oplocených táborech. Za jedno, v táborech vzniká zločinnost, za druhé to stejně neodradí další migranty - ti se od převaděčských agentur stejně pravdu nedozvědí a odrazovat je od cesty nebudou.

  Za povšimnutí stojí USA, do kterých vede "jen" cesta přes Mexiko. (Lodní a letecké cesty se dají ohlídat). Přesto si s migrací nedovedou poradit. Jediné, co se podařilo je, že kolem tohoto fenoménu vznikla o to silnější mafie, která na tom vydělává a přináší další úroveň zločinnosti do oblasti.

  Ale to jsme odbočili, pořád opakujete, že něco vyžadujete - ale nedáváte nejmenší představu, jak by se dalo dosáhnout změny. Že by lidé volili méně populismu není podle mě aktuálně myslitelné.