Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Deutsche Bank Research navrhuje zdanění práce z domova od - - - @Miroslav Šilhavý Trump/BIden není bláto louže v žádném případě....

 • 15. 11. 2020 16:47

  - - (neregistrovaný) ---.dynamic.dsl.as9105.com

  @Miroslav Šilhavý

  Trump/BIden není bláto louže v žádném případě. Za Trumpa jsme viděli dvě velké mírové dohody, viděli jsme stažení z třetích zemí z nekonečných válek, viděli jsme začátek řešení problému na mexické hranici, viděli jsme otřes v establishmentu, viděli jsme podporu domácího průmyslu, historicky nízkou nezaměstnanost, viděli jsme opozici ekonomickou a vojenskou opozici Číně, viděli jsme tvrdá vyjednávání, viděli jsme ban "Critical race theory" - velmi významná věc.
  Nic z toho se nedělo před tím. Bush/Clinton/Bush/O­bama(/Hillary) ... to bylo bláto/louže. Je tu samozřejmě otázka úspěšnosti atd., ale viděli jsme úplný otřes. Obamova obliba za roky vlády klesla, Trumpovi přišlo voličů ještě víc - ale to se ještě ukáže. Tak nebo tak jsme viděli naprosto něco jiného než posledních 30 let co já z politiky osobně pamatuji. Takže vidíme, že to jde.

  Ta mafie na mexické hranici vznikla právě proto, že USA za Obamy nasadili "policy", že kdo se dostane do USA, tak už není vyhoditelný. To je prostě jako zvolání "kdo může, zkuste to" a proto se mafii tak daří, protože se zákazníci hrnou a nic jim vlastně nehrozí. Podobných zákonů k nepřímé podpoře migrace je tam víc. Jinak nějaké pokusu budou vždy.

  Ale to jsme odbočili, pořád opakujete, že něco vyžadujete - ale nedáváte nejmenší představu, jak by se dalo dosáhnout změny. Že by lidé volili méně populismu není podle mě aktuálně myslitelné.

  ? Vy jste si vybral z mého textu ty nejméně podstatné věci a přidal pár dýmovnic k rozmlžení diskuze - jako migrace. Napsal jsem to několikrát jasně: média hlavního proudu lžou a manipulují, tedy lidi nemají správné informace a nepožadují u voleb správné věci, z části protože média nastolují témata jako "charismatiční politici". Máme, nefunguje. To je začátek začarovaného kruhu. Jak toho dosáhnout? Žijeme v demokracii, takže informace a vzdělání - už se to děje, ale přes tvrdý odpor médií, politiků a lidí, kteří stále tvrdí, že nic takového nejde - nevím proč, když je náprava i v jejich zájmu. To by byla zajímavá otázka na Vás: Proč ani v nezávazné diskuzi nejste schopen připustit, že má smysl požadovat nápravu?

  /////////////­////////////////////////­////////////////////////­////////////////////////­//////////////////////

  Dál se můžete rozhodnout, jestli cizince budete střílet na hranicích, nebo jim potápět lodě

  To je demagogie par-excellence. Na příkladech Řecka, Maďarska nebo Austrálie vidíme, že to jde. Jenom se nechce. A nastavení, že kdo odjede na moře už je tady jenom pomáhá tomu, že pašeráci na to moře ty lidi vesele posílají víc a víc a víc a víc. A ano, skutečná řešení možná budou tvrdá, ale svět není růžový červánek a nekontrolovaná migrace má další druhotné a terciální a další následky pro další a další populaci. Celé je to do jisté míry stupidní ideologická bitva, která si bere za rukojmí nebohé lidi z rozvojových zemí, vyvolává v nich očekávání a vrhá je do takových osudů. Celý ten Váš ostavec jsou vlastně jenom ideologické poučky, mimo realitu a potřeby.
  To je na jinou debatu, nezatahujte to sem.