Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Deutsche Bank Research navrhuje zdanění práce z domova od - - - @Miroslav Šilhavý Média hlavního proudu a soc. sítě jsou...

 • 16. 11. 2020 11:24

  - - (neregistrovaný) ---.dynamic.dsl.as9105.com

  @Miroslav Šilhavý

  Média hlavního proudu a soc. sítě jsou na Západě jednostranná všude stejně. Zbytek jsou ta zlá a špatná, nehledě na velikost - to je ten problém. S kritickým vnímáním je to problém. Můžete kriticky vnímat co chcete a bude Vám to nic platné, když k Vám část informací ani nedorazí, protože velké redakce nechtějí. A časem Vám i to kr. vnímání naruší nějaký zkreslený dlouhodobý stav. A co hůře, tak média a soc. sítě začaly z důvodu profitu i lít olej do ohňů po cisternách. Lidi jsou omylní a podle mě je účelnějnější necpát do lidí denně kraviny než doufat, že se v tom všichny zorientují a stráví život dohledáváním toho, o čem jim bylo lháno.
  Státní dluh je kvantová mechanika i pro většinu lidí z měst a velkoměsta. Na druhé straně, vědět, že se nedá zadlužovat do nekonečna, že bobtnání aparátu způsobuje jenom větší náklady a neefektivitu, to bych řekl, že vědí lidi mimo velkoměsta daleko lépe.

  Z venkova do Prahy.

  A to je přesně ta ideologizace. Začal jste o světové migraci a migračních vlnách, obohacení, ale odpovíte v taktu migrace lokální. Takže ano, taková migrace je prospěšná a když budou afričané apod. běžně migrovat v rámci svých států, nemám s tím nejmenší problém.

  Další věc, která mi vadí je, že se k tématu nejvíc vyjadřují lidé, co v nějakém odlehlém koutu neviděli cizince. Zatímco města, kde by teoreticky mělo být problémů nejvíc, se vyznačují vyšší tolerancí. To není vidět jen v ČR, ale i v USA. Velké aglomerace preferovaly Bidena..

  Kolik potřebujete vidět cizinců, abyste mohl hodnotit přínosy a rizika masové imigrace? Kolikrát potřebujete sáhnout na plotýnku abyste věděl, že horká pálí?

  Americká velkoměsta se nevyznačují vyšší tolerancí, ale vyšší ignorancí. Však jsou teď taky zdi Twitteru tapetovány nářky, že kdyby věděli že Biden přinese další lockdown, nikdy by ho nevolili. Kdyby věděli o skandálu s laptopem syna, nevolili by ho. Ano, nevěděli ... a jsme o pět u médií, soc sítí, kritického myšlení, ignorance a anonymity velkých měst ... mimochodem, takové LA má nebezpečnost pomalu horší než Irák. V USA vyrostla generace, která je schopná říct, že Trump je horší než Hitler. Média no. Pak se nedivte, kdo jak volí, když si žije v těch svých bublinkách. Tyto jevy jsou dokonce za posledních pár let velice převelice zdokumentované, tak nebuďte ignorant, myslete kriticky a najděte si informce. Jsou oficiální, tedy nekonspirační, jenom chvilku hledat.

  Ostatně, díval jsem se na slyšení v US Senátu ohledně operece Crosfire Hurricane (FBI a Trumpovo napojení na Rusko) a to se ještě budou někteří američané velmi divit. Všechno oficiální informace a závěry vyšetřování. Stejně jako s laptopem H. Bidena. Stejně jako impeachmentem. Ignorance a cenzura v médiích. Toť příčina.
  Ostatně, Trump měl dokonce snad o 8M hlasů víc než minule a to to ještě ani nepřepočítali. Aby ho Biden porazil, musel dokonce v populární volbě někde nasbírat více než Obama :-D :-D

  16. 11. 2020, 11:24 editováno autorem komentáře