Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Deutsche Bank Research navrhuje zdanění práce z domova od Miroslav Šilhavý - Stejně byste mohl ohodnoti i třeba pedofily, že? Však...

 • 16. 11. 2020 15:56

  Miroslav Šilhavý

  Stejně byste mohl ohodnoti i třeba pedofily, že?

  Však taky jo. Pedofil mi nevadí. Vadí mi zločinec - tedy např. pedofil, který nedokáže svoje nutkání udržet na uzdě.

  Nenapadlo Vás, že třeba nemáme problémy a zločinnost jako Francii, Belgie, Německo, některé regiony USA a různé jiné regiony jako Afrika právě proto, že nepřipouštíme takovou migraci?

  Migrace není o připouštění. Přistěhovalec jde buďto tam, kde má zázemí (komunitu), nebo kde čuje nevyšší šance na uplatnění. Nebo si myslíte, že odjíždějí ze své země se záměrem, že tady si konečně zapáchají zločiny?

  Ano. Jaké hodnoty může mít člověk, který může hodnotit Trumpa hůře než Hitlera - genocidního vraha.

  Přisoudil jste jeden emotivní atribut (masové vraždy) a zbytek podobnosti ignorujete. Pokud jsou si v něčem podobní, tak v dynamice koncentrace moci. Jestli to vyústí v genocidu, nebo v jinou formu zvěrstva, je už "jen" rozdíl pramenící z doby. Trumpovy odloučené děti migrantů, které se zatím nedohledaly, jsou jedním z příkladů.

  Trump nepolarizoval společnost, ve společnosti byla poptávka po velké změně a společnost polarizovala právě média a soc. sítě, které roky štvou levici proti všem ostaním lhaním jako vyše uvedené.

  Zodpovědný politik na výzvy slyší, ale hledá řešení v oboru možných. Mimo jiné takových, které v důsledku neporuší jiné, a někdy i vyšší hodnoty. Hitler dal lidem práci ve strojírenství a zbrojním průmyslu. Bohaté Židy obral o kšeft, majetky a životy. Vše v souladu s tím, že si německý lid přál ekonomickou prosperitu. Jen už se neptal, jestli tyto "vedlejší efekty" jsou také v souladu s tím, co si Němci přejí.

  Jste si tím jistý? Trump poslal do NY dokonce zdravotnickou loď, zatíco Quomo ubytoval nakažené do domovů důchodců, hrdě odmítl požádat federální vládu (Trumpovu) o pomoc a odmítal lockdown doporučený federální vládou, dokud je to nesmetlo.

  Krásné řeči, ale na exponenciální růst nakažených jsou krátké.

  Ostatně, byl to Biden, Pelossi atd. kdo na začátku kritizovali Trumpa za zastavení letů z Číny a světa protože je to prej rasistické, unáhlené a zbytečné.

  Já si to myslím taky. Lety zbrzdily příliv nakažených o jednotky a riziko importu nákazy ze zahraničí roste víceméně lineárně. Snížit se dá testováním a karanténou. Úplné nic proti exponenciálnímu růstu v populaci.

  Sidney Powell, Fox News,
  Kolik z toho jste už viděl v médích?

  Dost. Psalo se o tom i v demokratům nakloněných médiích. Sčítací stroje se daly a dají ověřit, a brojit proti tomu se dalo i před volbami. Je poměrně nepravděpodobné, že by se v této době neobjevil přímo důkaz o manipulaci - zúčastněných osob je takové množství, že by se to neututlalo. Tresty za takové podvody jsou v USA drakonické. Jestli je tam něco na levačku, tak se to dřív či později dozvíme.