Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Deutsche Bank Research navrhuje zdanění práce z domova od Miroslav Šilhavý - Snažil jste se bagatelizovat problém masové migrace na...

 • 16. 11. 2020 21:42

  Miroslav Šilhavý

  Snažil jste se bagatelizovat problém masové migrace na potkávání cizinzů ve městě kde není s tím takový problém.

  Ne bagatelizovat, ale uvést do měřítka. Ten problém je značně zveličený. Z milionů migrantů je jich nebezpečných jen pár. Těch se musíme zbavit. A to půjde jedině tak, že těm normálním ukážeme východisko v naší společnosti, a ne že je zaženeme do ghett a komunit, kde se nechají zradikalizovat asi tak, jako český důchodce na slevu z letáku.

  Na tom s jakými myšlenkami odjíždí nezáleží. Výsledky jsou jaké jsou.

  Na pohnutkách záleží nejvíc. Můžeme podle nich hledat, jestli je chyba u nás, nebo jinde. Z velké části je u nás.

  To byste mohl označit za Hitlera každého (nejen) politika, který nabude na moci.

  Kdepak. Jen několik politiků je tak zaslepených svojí pravdou, že pro ni uchvacují moc. V USA jsou naštěstí mechanismy tak silné, že jeden blbeček je nevykolejí. Podívejte se ale na banánové republiky V4, co se tam (tady) děje s demokracií.

  Podívejte, sám vidíte, že já to vaše přetáčení kontextu argumentů vidím, jediné co mě limituje je čas a chuť se v tom vůbec patlat. Mě na tuto nudli nenatáhnete.

  Kontexty neobracím. Prostě Trump, stejně jako Babiš, stejně jako Orbán, stejně jako Kaczynski prosazují svoje myšlenky ne v konsensu, ale silou (což se projevilo např. na nulovém koaličním potenciálu ANO). Takto pracoval i Hitler - a v tomto prostě podobnost je. Demokracie je ale založená na konsensu, na hledání nejméně špatných řešení.

  Ne nepsalo. Gullianiho ignoroval ze začátku dokonce i Fox a tohle s těmi sčítacími stroji, skutečné podezření potvrzené skutečnými Trumpovými pávníky je novinka.

  Heh, podezření potvrzené právníky :)), tak to je hlod roku. Trumpovi právníci zatím předvedli jen blamáž nad blamáž, dokonce i v jednoduše ověřitelných argumentech byli vedle. Média v tom hrají vedlejší roli; pokud máte důvodné podezření, ujímá se toho vyšetřovatel a soudy. Ale nechť, soudní moc chrání každého a jistě měli a mají právo na to, aby veškerá podezření byla vyšetřena. Spousta žalob je podána v tradičně republikánských státech, takže už se těším, jak si přečtu, že vyšetřovatelé i soudci se taky spikli. Paradoxní taky je, že ony sčítací stroje vybral tradičně republikánsky orientovaný stát - no, inu, prostě pitomci, že?

  Možná se shodneme na tom, že je potřeba změna v politice. Vy tu změnu vidíte v leaderovi s koulemi, který svojí silou a zároveň osvíceností vyčistí chlív. Věříte tomu, že když z komplexu příčin vytrhnete jednu, vyřešíte důsledek. Já takové cestě nevěřím, historicky nefungovala nikdy a nikde.