Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Do darovaných počítačů pro děti bude Praha 3 instalovat Linux Mint od cziss - Šmarjapano! To si vážně myslíte, že všichni uživatelé...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2020 11:40

  cziss

  Šmarjapano! To si vážně myslíte, že všichni uživatelé PC jsou "samoživitelky se třema dětma"? Kdy už si konečně určitá část populace uvědomí, že ovládat Win NENÍ jednodušší než ovládat Linux. A naopak, je skutečně jednodušší na Win něco pokazit než na Linuxech. Přechod z WIn XP do Win 7, z Win 7 do Win 10 je pro tento typ počítačově negramotných uživatelů naprosto stejně náročný jako přestup Win - Linux (samozřejmě ne Gentoo nebo Arch, že :)). Mám to odzkoušené, nebojte.

  A je taky potřeba si uvědomit jednu NAPROSTO ZÁSADNÍ SKUTEČNOST a to, že dítě NEPOTŘEBUJE rodiče, aby se naučilo ovládat PC na pokročilé úrovni, samo od sebe, ať už na tom máte cokoliv.

  Jediný problém na celé této problematice (děti vs PC negramotní rodiče) je v tom, že PC negramotný rodič pak přehled o tom, co dítě s PC dělá. Ale u takového člověka je opět naprosto jedno, co za systém je na PC je nainstalovaný.

  A dovolil bych si ještě zapolemizovat. Když si dítě nějak pokazí počítač, tak to není vůbec na škodu, protože má silnou vnitřní motivaci a čas naučit se ho opět opravit či znovu instalovat. Většina dětí tohle prostě samo od sebe dá. A tyto zkušenosti jsou pro dítě mnohem víc, než nějaký "IT" předmět na základce... Co se týče PC negramotných rodičů, tak pokud je jim takových 35 a méně, tak je to prostě smutné, ale těm prostě už nepomůžete nijak.