Ale jo, z Prahy do Brna se dá také jít pěšky.
Jo, věřím, že se dá udělat stejná práce, ale usilí je mnohem vyšší. Je to stejné, jako se mě nedávno někdo snažil přesvědčit o tom, že Eagle plně může nahradit Altium. No, vzhledem k produktivitě je pak neho cena (cca 5k EUR) v podstatě zanedbatelná.
S Eaglem jsem dělal pár let (do V4.3) a mělo to jasně daný limity.
- Chceš verzovat soubory v Gitu, SVN, CVS? Zapomeň, proprietární binární formát.
- Chceš routovat LVDS, USB nebo cokoliv v diferenciálním páru? No problem, ale spočítej si impedance ručně...
- Chceš mít v knihovně součástku, která je v různých pouzdrech? V pohodě, ale nesmí to být procesor, co má v TQFP 10 zemních pinů a v QFN jako jedenáctý zemní pin ještě bříško, nebo o jeden napájecí pin na BGA víc.
- Potřebuješ DDR SDRAM? Fajn, počítej si délky signálů v meandrech ručně na papír.
- Děláš analogařinu, kde je silná větev, kterou teče 20A a potřebuješ jít od bočníku na brouka v TSSOP? Tak nepoužívej pro signál třídy, protože pak ti bude vnucovat cestu širší, než zapojíš na brouka. Nebo naopak povolí těch 20A tahat 0,2kou cestičkou...
- Opakuje se ti na měřící kartě vstupní blok 10x? Dobře ti tak, tak si ho taky 10x nakresli.
Atd.
A za to se nestydí si říct o tisíc éček :( Čas sou peníze a pokud bych měl dělat třeba nějaký rouret, kde bude několik USBček, DDRka, několik identických Ethernetů, proudy v ampérách a power management v QFN pouzdře, už se zaplatí něco lepšího. Proti Altiu, který má ještě podporu FPGA, je to tak trochu bída a blikač s 555kou se dá nakreslit i fixou na cuprex...
No a poslední verze ani nerozchodím, protože nějakej dobrák to pod tučňákem kompiloval proti obsolete knihovnám a nebudu si kvůli tomu prznit systém.