Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Dokáží open source aplikace nahradit i velmi drahé proprietární? od Art - Celá tato "diskuze" je naprosto zbytečná. Nebo si...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 10. 2013 8:43

  Art (neregistrovaný) ---.255.broadband3.iol.cz

  Celá tato "diskuze" je naprosto zbytečná. Nebo si někdo z těch, kdo se tu tak rozčilují, opravdu naivně myslí, že někoho přesvědčí jeho názor? V naprosté většině případů má člověk, který čte root.cz, svůj pohled na tuto problematiku už dávno vytvořený a místo toho, aby ho tento "boj za pravdu" někam posunul, se buď nestane vůbec nic, nebo si naopak někeré věci z uvedeného seznamu vyzkouší a raději si udělá vlastní názor. Já beru ten seznam spíš jako inspiraci, abych se podíval, jestli tam nejsou programy, které neznám. Je mi úplně jedno, co si o které aplikaci kdo myslí, a s čím ji srovnává. Zmíněné nahrazování neberu absolutně, ale spíš jako nápovědu, čemu se určitý program podobá. Tak by to také mělo být podáno a ne hned do nadpisu napsat, že jde o náhrady. Na druhou stranu ale vím o spoustě případů, kdy k té náhradě opravdu došlo, protože zdejší diskutující by si měli uvědomit, že každý člověk je jiný a každému může vyhovovat něco jiného bez ohledu na nějakého správného, normálního, běžného, univerzálního nebo průměrného uživatele.

 • 28. 10. 2013 10:34

  JardaH (neregistrovaný) 149.241.172.---

  Navic se zapomina na dalsi faktor a to uzivatelska zrucnost. Uz jsem zazil hnusy, ktere udelal nekdo v TeXu, protoze netusil ani zbla o typografdii a LaTeX mu byl malo kul. Nebo jsem zazil tvurce manualu, ktery kreslil obrazky v AutoCADu, byl se do prsou jak skvely program to je, a to co z nej padalo, z toho mi bylo za nej az trapne, tehdy jsem ukazal vedeni, jak by to melo vypadat a pouzil jsem na kresleni obrazku xfig (nic lepsiho tehdy Linux nenabizel), vedeni o zmene rozhodlo okamzite. Videl jsem i uzivatele CorelDraw, ktery sice delal graficky kvalitni veci, ale pak nebyl schopen poradne vyexportovat do bitmapy (zachranil jsem ho s GIMPem).

  Jinak diskuze opravdu pripomina flameware z 90. let, mozna jen s tim rozdilem, ze tehdy meli ve firmach vse nakradeno a bazirovalo se na tupe sekretarce, ktera nedokaze vystoupit ze stinu MSOppice a pokud by nemela vlevo dole "Start" skocila by z okna :)

  Tedy pokud vam nejaky SW vyhovuje a je jenom na danou platformu, tak jej pouzivejte a netrubte do sveta, ze jina platforma je kvuli tomu naprosto k hovnu. Se divim, ze se tu neozval nejaky hudebnik s Atari Falcon a nepohanel vsechny ostatni softwary a OS :)))

 • 28. 10. 2013 17:47

  Art (neregistrovaný) ---.255.broadband3.iol.cz

  Ano, pořád říkám, že grafický, textový nebo hudební editor jsou jen nástroje. Kdo rozhoduje o tom, které jsou pro určitý typ práce nejlepší? Podle mě záleží hlavně na uživateli, který má díky alternativám možnost volby. Proč by měl poslouchat majitele Photoshopu, který se vysmívá GIMPu, nebo majitele Linuxu zesměšňujícího Windows? Ten má své typy úkolů a svůj styl práce a není důvod si myslet, že všichi žijí stejně. Spíš než rozdělovat lidi do skupin podle toho, jaké vybavení používají, bych se raději podíval, co pomocí toho vybavení dokážou. Pak se obvykle ukáže, že někdo prostě umí nebo neumí bez ohledu na konkrétní počítač a bez ohledu na to, ja výkonný je křikloun.