Hlavní navigace

Názor ke zprávičce DragonFlyBSD 1.4 bude na konci roku od anonym - Tak tahle zprávička je klenot :)) Pane Krčmáři,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 12. 2005 14:27

  bez přezdívky
  Tak tahle zprávička je klenot :)) Pane Krčmáři, už jednou jsem Vás požádal, aby jste nejdříve četl, a až poté psal! Když přehlédnu slovní spojení "podpora I/O" (on snad existuje operační systém bez ní?), tak se nemohu nepozastavit nad ostatními bláboly. Tak předně - to o čem jste napsal se zjevně týká verze 1.5 - tedy verze která nebude dříve než za několik měsící - protože např. na podpoře ZFS se pravděpodobně začne pracovat někdy v březnu nebo dubnu. Celý ten mail na který ze zprávičky vede odkaz se týká verze 1.5, nikoliv nadcházející 1.4.

  Další perla je "podpora MPSAFE". Nemůžete si aspoň zjistit o co se jedná než o tom budete psát? MPSAFE je vlastnost kódu, nikoliv věc kterou by jste mohl "podporovat" - a znamená, že kód je zcela bezpečný vzhledem k víceprocesorovým systémům, umožňuje jemné zamykání a pod.

  Jinak napsat "by měl být zveřejněn plán pro budoucí 1.5" a zároveň na něj v té samé zprávičce a pár slov dříve dát odkaz - to už hovoří za vše - prostě nejste schopen číst, ale pouze psát.

  Jinak poslední věc - pokud by jste si dal tu práci a přečetl si hned předcházející thread v mailing listu, zjistil by jste, že ten vánoční dárek bude poněkud opožděný - protože branching (oddělení release větve od aktuálního vývojového stromu) sice proběhne před Vánocemi (pravděpodobně pozítří), ale verze 1.4 bude vydána až po Vánocích, a s největší pravděpodobností až po v lednu. Ovšem tato část zprávičky je bohužel pořád nejpřesnější, má největší informační hodnotu a alespoň částečně je blízká pravdě.

  Je mi líto, že se musím připojit k poměrně značnému množství čtenářů, kteří si stěžují v diskuzích na upadající úroveň Root.cz. A je mi to líto o to více, že se zde stále ještě občas objevují kvalitní články. Ovšem jejich nesporná kvalita není (a pochybuji, že je to možné) vyvážit otřesnou úroveň toho co píšete Vy. Ještě jednou Vás prosím, zamyslete se nad sebou a zvažte, zdali jste pro tento server přínosem nebo spíš (což si myslím já a nejspíše i spousta dalších čtenářů) pohromou.

  S úctou
  Vít Heřman