Není obviněna. Canipre ani neví, kdo to je. Generují desítky tisíc emailů na ISP. A ten, podle toho nového zákona, je jen přeposílá na své zákazníky, zřejmě podle IP adresy. Kanaďané se tomu smějí a i právníci tam radí: ignorujte to. Soud tam posuzuje skutečnou škodu, těch 5000 CAD je maximální možný postih. Za stažení jedné hry to ale bude do 200 CAD. To jim ani nezaplatí právníka, takže kromě výhrůžek a snahy získat číslo vaší kreditní karty nepodniknou nic. Už jen zjistění jména hříšníka (soudní příkaz na ISP) je vyjde na víc peněz, než mohou vysoudit.
Mě překvapilo, že Canipre ještě nikdo nežaloval, asi to za to nestojí. Asi část lidí nedělá nic a část zaplatí. Trochu to připomíná https://www.f-secure.com/en/web/labs_global/removing-police-themed-ransomware
Upozorňuji že pokud dojde na soud a ten zákazník to projede, tak může dostat k úhradě i náklady řízení. Tj. náklady na právníky, znalce, soudní poplatky atd., což může být dost drahé.
Jiná věc je že celá věc nejspíš neskončí u soudu, a pokud ano, tak žalobce nejspíš neuspěje, zvlášť pokud je jediným důkazem (skoro by se chtělo napsat "důkazem") IP adresa. Navíc ani když žalobce uspěje, tak nemusí žalovaný nutně dostat k úhradě náklady řízení.
První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.