Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od aBI - Problém je, pokud linkuješ proti čemukoliv, co je...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2006 17:08

  aBI (neregistrovaný)
  Problém je, pokud linkuješ proti čemukoliv, co je GPL. Osobně z tohoto důvodu považuji za lepší BSD licenci. Neškodí businessu.

  To že k něčemu nemáš zdroják přece není omezení. Drivery nVidia pro Windows fungují velmi dobře, a zdrojáky k nim uživatelé nemají.

  Ohledně Gimpu - uživatelé Windows jsou zvyklí na nějaký styl ovládání programů. Pokud sejim snažíš nacpat aplikaci s jiným stylem ovládání, a ještě na ně křičíš, že pokud se jim takové ovládání nelíbí tak jsou tupci, tak je prostě nepřesvědčíš. Jako tvůrci open source ti to může být jedno, protože na kvalitě tvého produktu (tedy na tom jak řeší potřeby uživatelů) nejsi závislý. Jako komerční firma si takovou věc nemůžeš dovolit. Což je mimochodem důvod, proč většina SW pro Linux vypadá tak, jak vypadá (tedy pro běžné uživatele nepoužitelně).

  Ke Qt: QT je framework stejně, jako třeba Win32 nebo .NET. Za možnost psát aplikaci pro Win32 nebo .NET nikomu nic neplatíš (a dokonce dostaneš SDK, vývojové prostředí, příklady a občasi školení zdarma). Dokonce i pro SAP můžeš psát programy, a neplatit za to (byť cena licence systému na kterém píšeš je značná). Citrix je trochu mimo diskuzi, protože to není framework, ale produkt. Závěrem je, že Qt je oproti Win32 a .NETu velmi drahý framework.