Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od Petr Mach - Ó bože, ty jsi ale demagog. Chci napsat...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 2. 2006 11:53

  Petr Mach (neregistrovaný)
  Ó bože, ty jsi ale demagog. Chci napsat aplikaci pro windows za pomoci Qt. To je ale pálka za licenci, jak jsou ty windows blbý, tolik peněz musím zaplatit, abych mohl pro ně napsat aplikaci. Že ve windows můžeš použít i něco jiného? A co, to ja v linuxu taky :-D.

  Co jsi zapomněl zmínit je, že část API windows je tajná. Aby ses k ní dostal, musíš pořádně zaplatit a souhlasit s těžce omezujícími podmínkami, nemluvě o podmínkách microsoftího shared source.

  Že se tobě osobně víc líbí BSD licence, protože se na její účet jde lépe obohatit (tedy jen brát a ne dávat) je tvoje věc, klidně ji u svých produktů používej. Že jsem tak smělý, kolik jsi toho už uvolnil pod BSD licecní? :-))

  Co se týče Gimpu. Uživatelé Windows jsou zvyklí na hloupé a neefektivní ovládání, které jim naservíroval Microsoft, a co jako? Kvůli tomu se má na ostatních platformách také používat hloupé a neefektivní ovládání? :-)

  A co se týče komerce, tak jsi opět na omylu. Je dobře znám fakt, že kvalita něco stojí není zadarmo. Takže jako komerční firma si nemůžeš dovolit dělat kvalitní produkty, protože bys na trhu neuspěl, uživatelé totiž preferují nízkou cenu před kvalitou. Porto komerční produkty vypadají tak jako vypadají. Vývojáři nekomerčních produktů takové omezení nemají, jejich motivace a cíle jsou jiné, takže mohou produkovat nejen horší ale i lepší produkty, než firmy komerční.

  Ostatně, je to vidět na produktech microsoftu, které se za účelem zisku snaží uživatele co nejvíce omezit. O hrůze zvané internet explorer ani nemluvě. Ostatně, viry byly vždy doménou microsoftí platformy, tolik tedy ke komerční 'kvalitě'.