Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od aBI - Asi si nerozumíme. Já nemám bytostný zájem na...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 2. 2006 15:16

    aBI (neregistrovaný)
    Asi si nerozumíme. Já nemám bytostný zájem na tom, aby byl komunitní software lepší. Nejsem členem komunity, nemám zájem hledat technická či jiná řešení. Já přijdu, zhodnotím produkt, a řeknu "tohle mi nesedí, vezmu si raději tamten". Moje služba komunitě spočívá pouze v tom, že řeknu "nesedí mi to z těch a těch důvodů". Jak si komunita (nebo výrobce komerčního SW) problémy vyřeší, to je mi jedno.

    Je to jako když přijdu na trh, a vybírám si klimatizaci. Výrobci řeknu, že tenhle model si nevezmu, protože se špatně ovládá, a má 110V napájení, takže bych si musel koupit konvertor napájení. To byla služba výrobci, který na podobné impulzy může reagovat. Nevím, proč bych měl řešit, jestli výrobce vyrábí ve výrobním družstvu, nebo v akciovce, a nevím proč bych mu měl řešit konstrukci zdroje.

    Paradoxem ještě je, že ten výrobce bude pečlivě poslouchat, protože když zákazníky neuslyší, tak půjde jeho obchod do háje. Komunita si naopak může dovolit křičet "tohle je ten nejlepší model, ty prašivej debile!", a žádný propad tržeb jí nehrozí. Proto potom open source mnohdy vypadá dost děsivě.