Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od Velký Marvin - Hahaha, takže sexkretářka si ve Windows chybějící klávesnici...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 2. 2006 16:24

  Velký Marvin (neregistrovaný)
  Hahaha, takže sexkretářka si ve Windows chybějící klávesnici vygeneruje nástrojem Microsoftu, který si musí nejprve stáhnout :-)). To už bude mít snadnější zavolat adminovi a požádat ho o doinstalování chybějící klávesnice.

  Ve Windows je shell, ale ten ti neumožní se vyhnout cestě GUI, protože ve Windows ti běží v GUI. Navíc ten shell je velmi slabý. 1) Windows nepodporují koncepci všechno je soubor. 2) Nemají tedy velmi užitečné virtuální souborové systémy /proc a /sys. 3) Nemají skoro žádné nástroje příkazové řádky a ty co mají jsou velmi slabé.

  WSH není příkazový řádek.

  Ano, lokalizace Windows je slabá, většina aplikací pro windows lokalizovaná není. Na rozdíl od Linuxu, kde je lokalizováno kde co, protože je to snadné a není k tomu potřeba programátor, stačí přeložit lokalizační soubor.

  Programy instalované ve Windows obvykle položku do nabídky start vloží, stejně tak je tomu i u Linuxových aplikací. Výjimky se najdou na obou stranách. Může to záviset i na pečlivosti tvůrců distribuce. Můžeš mi jen tak namátkou uvést, který GUI program v debianu nevytvoří při instalaci položku v menu.

  Outlook viry rozesílá, dá se to jednoduše dokladovat. Záplaty pomohou jen do té doby, než se objeví nová díra.