Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od Pepa - ad 1) Acrobat Reader používá Linux jako prostředí...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 2. 2006 21:15

  Pepa (neregistrovaný)
  ad 1) Acrobat Reader používá Linux jako prostředí pro vykreslování obrázků na základě předloženého PDF. AR nepoužívá funkce okenních manažerů. Nevidím zde žádnou hlubší návaznost na Linux jako operačního systému poskytujícího služby. PuTTy ve windows pracuje ve všech verzích za posledních 10let a ve všech distribucích bez výjimky. Krom toho, je zde další řada kvalitních aplikací pro které platí totéž. Trochu mne mrzí že to je pravda.

  ad 2) Vezměmež například nějaké rozhraní. A abych vás malinko poškádlil, nechť toto rozhraní je binární. Aplikaci pro rozhraní X.Y.Z nerozběháte pod rozhraním X.Y+1.Z. Většinou to však nejde ani mezi X.Y.Z a X.Y.Z+1.

  ad 3) ... přísloví ale neříká, že s ironií nejdál dojdeš ... Co z toho?

  ad 4) Podívejte se. Nejasná budoucnost hrozí každému, kdo neuživí svojí rodinu. Jedno jak. S OS hnutím to jde z kopce a už to není žolík jako v době horečnatých investic do .com technologických akcií.

  Smyslem mých příspěvků je poukázat na slabiny Linuxu. A tvrdím, že nekompatibilita je slabina. Je to problém, který zabraňuje úsporám a způsobuje neefektivitu. To nelze omluvit s poukazem na licenci.