Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od anonym - 1. KTERÉ funkce WM by měl používat? Tušíš...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 2. 2006 21:45

  bez přezdívky
  1. KTERÉ funkce WM by měl používat? Tušíš aspoň, jak funguje systém X-Window? No sláva, spousta kvalitních aplikací funguje pod Windows přes 10 let! Pomlouváme Linux, nebo Windows? Nějak jsem ztratil souvislost.

  2. Právě ten telnet-ssl byl dynamicky slinkován pod dvěma knihovnami, které v distribucích, u kterých jsem to zkoušel, mají verzi X.Y+1 a funguje. A kdyby byl linkovaný staticky, bylo by mu ukradené X i Y. To jsou věci!

  3. Nic, jenom, že není třeba dělat z komára velblouda.

  4. S OSS to jde z kopce a přitom OSS aplikace používá dnes přímo 10-20% uživatelů Internetu, další používají třeba OpenOffice.org atd. Státní správy v Evropě, Americe, Asii, Africe hledají způsob, jak přejít na OSS software. RedHat je v černých číslech, IBM na Linuxu profituje, Novell chystá velkou desktopovou akci. Linux ukrajuje z koláče komerčním *nixům, většina superpočítačů z top500.org jede pod Linuxem. Držme si klobouky, jízda z kopce je prima.

  Nekompatibilita je skutečně slabina. Investice do OSS a dodržování otevřených standardů ale přináší dobrý způsob, jak zachovat kompatibilitu i do budoucna.