Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od aBI - Zní to hezky, ale bohužel to nefunguje. Programy...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 2. 2006 13:34

    aBI (neregistrovaný)
    Zní to hezky, ale bohužel to nefunguje. Programy mají často pro různé jazyky různé funkce, třeba pro angličtinu umí hledat podobně znějící výrazy (sounds like), pro arabštinu a japonštinu podpora kalendářů, pro BiDi (arabština) bude mít tabulkový procesor buňku A1 vpravo nahoře atd. Proto ve Windows globalizujeme a lokalizujeme. Globalizovaná aplikace funguje typicky v angličtině, a má podporu BiDi, japonského kalendáře apod. Ta podpora se dá většinou zapínat a vypínat. Lokalizace se dělá přes resource files, které obsahují stringy, dialogy atd. Například český MS Office obsahuje v adresáři 1029 resource files (zkompilovanéjako DLL), nápovědu a řadu dalších věcí. Patche někdy musí obsahovat i nové lokalizační soubory, proto jsou anglické/české.

    Windows XP by měly být lokalizované stejně, a vyjma první fáze boot procesu by mělo být vše v resource files a registry (třeba lokalizovaný název pro My Computer). Patcheopět mohou měnit i lokalizační resources, proto opět mohou být pro angličtinu a češtinu odlišné.

    Na oplátku prosím popsat, jak je udělaná lokalizace OpenOffice, FireFox, nebo jiných větších produktů. Podle mě neexistuje moc větších produktů, které by používaly jen string tables.