Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Dva způsoby jak sabotovat Linux od aBI - Vývojáři nepíší romány, neskládají hudbu, neřídí projekty, nejsou...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 2. 2006 13:52

    aBI (neregistrovaný)
    Vývojáři nepíší romány, neskládají hudbu, neřídí projekty, nejsou managery hotelu, neúčtují, nedělají retuš fotografií, sazbu a pre-press. Vývojáři systémy spíše staví, než aby je používali. Jejich zájmy jsou velmi odlišné od zájmů uživatelů. Uživatel chce napsat tensvůj román, a počítače ho nezajímají. Počítač je pro uživatele nástroj, a starosti s ním jsou nutné zlo. Srovnávat vývojáře a uživatele je tragický omyl.

    Proto potřebujeme firmy, které naslouchají zákazníkům, a snaží se najít cesty, jak zákazníkům život ulehčit. Pokud uspějí, zákazníci jim platí. Pokud naslouchají špatně, tak krachují. Představ si rozdíl mezi takovým mechanizmem, a mezi přístupem "já si něco napíšu, a určitě to bude pro ostatní to pravé". A když pak někdo říká, že to pro něj není to pravé, výovjář ho ještě pošle do háje, že je lama. To je ta absurdita, která ve světě obchodu v podstatě není možná.