Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Editor videa OpenShot 2.1 má nový engine a automatické ukládání od JeCh - Já jsem zkoušel 2.0.7. Na Windows ani nešlo...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 8. 2016 10:53

  JeCh

  Já jsem zkoušel 2.0.7. Na Windows ani nešlo oříznout klip, OpenShot pokaždý při pokus o to spadl. Převod videa do jinýho formátu ničemu nepomohl. Ani dál se s tím nedalo pracovat kvůli neustálým pádům. Na Linuxu jsem s asi 50 pády projekt z pár dopředu Avidemuxem ořezaných klipů nakonec sestavil. Ale při pokusu o vyrenderování program pokaždý spadl a video nešlo vytvořit. Změna formátu opět nepomohla.

  Takže jsem video nakonec sestříhal v Kdenlive, který sice taky párkrát spadlo, ale video nakonec vyexportovat šlo. Také jsem musel oželet pár funkcí a některé byly opravdu hodně přes ruku. Několikrát jsem musel hledat na internetu nebo v manuálu jak udělat to, co v jiných editorech zvládnu lehce bez velkého zkoumání.

  Tak doufám, že verze 2.1 opravuje hlavně ty pády, který v podstatě znemožňovaly OpenShot vůbec používat. Kdenlive mi svým ovládáním nesedl i když dneska už jsem docela schopný v něm rozumně pracovat. OpenShot 1.x byl svého času první na Linuxu rozumně použitelný editor.

  Ještě jsem nezmínil PiTiVi, který tak nějak přešlapuje spoustu let na místě a neustále restartuje svůj vývoj a po stránce funkcí toho moc nenabízí.