Hlavní navigace

Názor ke zprávičce EU chystá jednotná pravidla pro zacházení s videozáznamy od PQK - Jasně, ten třetí odstavec je pochopitelný. Taky to...

 • 16. 7. 2019 12:33

  PQK

  Jasně, ten třetí odstavec je pochopitelný. Taky to v obchodě tak praktikuji.

  Video snímám v co nejmenším rozsahu - v obchodě a ve skladu, před výlohou a na ulici nalevo, napravo a širokoúhle naproti - chci vidět kdo krade nebo ničí, kam odešel a doufejme, že bude blbej a nasedne do auta.
  Archivuji ho jen nezbytně nutnou dobu - 2 roky. A zálohuji to do cloudu.
  A přístup k tomu má co nejméně osob - já, vedoucí obchodu, 4 prodavači, správce nemovitosti, správce počítačů - ten i vzdáleně.

  Máte ty hranice nastavené stejně, že?

  ;-) A teď vážně.

  Žádný obchod nemám.

  Dle mého je vágní definice ve smyslu "co nejmenší rozsah", "nezbytně nutná doba" jen zbraň daná do ruky někomu kdo vás bude šikanovat. Vzpomeňte si na "množství větší než malé" ... kolik lidí mělo po potahování za jediný joint mařky. A kolik soudů na toto téma proběhlo. Vždyť taková definice je jen a pouze krmení pro právníky.

  Vágnější/otev­řenější formulace do právních úprav patří, ale jen do obecných předpisů jako je ústava. Jinde je to jen střelivo pro právní trolly.

  Když u obvyklých případů nastavíte jasné hranice, tak tím prokážete službu občanům kteří ten zákon musí dodržovat. Ideálně když to uděláte formou checklistu. Ona zelinářka, nebo prodejce kol nemusí vůbec rozumět IT, ochraně osobních informací a fakt nemají čas lítat po úřadech nebo soudech a vést spor zda je to "co nejmenší rozsah" nebo "nezbytně nutná doba".

  Na soud je čas v neobvyklých případech, nebo tam kde byly jasné hranice špatně stanoveny.