Hlavní navigace

Názor ke zprávičce EU chystá jednotná pravidla pro zacházení s videozáznamy od Atom321 - To jste právě definoval přesná pravidla, o kterých...

 • 17. 7. 2019 10:32

  Atom321
  To jste právě definoval přesná pravidla, o kterých v prvním příspěvku říkáte, že jsou špatně. Já kameru v autě používám a dospěl jsem k naprosto odlišnému výkladu.
  1. Palubní kamera musí nahrávat vždy, dokud ji nevypnu. Typicky, chci nahrávat lidi, kteří neoprávněně parkují na místě vyhrazeném pro naši firmu (resp. pro naše zákazníky). Nebo mě zajímá, kdo na třicítce kolem našeho domu jezdí 70. Takže zaparkuju, nechám kameru běžet. Je to oprávněný zájem, nebo ne?
  2. Záznamy z kamery stahuju vždycky v pátek večer. Někdy to nestíhám, nebo zapomenu. Potřebuju tak v kameře uchovávat 1-4 týdny zpátky.
  3. Mám oprávněný zájem nahrávat rozhovory s ostatními účastníky nehody. Řidič taxi si určitě bude chtít nahrát hádku se zákazníkem, který odmítá zaplatit a vyhrožuje mu fyzickým násilím.
  4. Šifrovat nechci, aby se k záznamu mohli dostat (například) vyšetřovatelé, pokud já po nehodě už nebudu moci. Navíc, kamera s šifrováním je dražší. Chci tu úplně nejlevnější kameru, která za šera na deset metrů zaznamená čitelnou SPZ. Na dražší s šifrováním nemám. Je to oprávněný zájem, nebo ne?