Hlavní navigace

Názor ke zprávičce EU chystá jednotná pravidla pro zacházení s videozáznamy od SB - Pokud je mi známo, naši europoslanci byli velmi...

  • 18. 7. 2019 12:36

    SB

    Pokud je mi známo, naši europoslanci byli velmi dobře obeznámeni se zbraňovou problematikou a téměř všichni napříč stranami se postavili proti směrnici. Argumentů měli připraveno ve spolupráci s odbornými organizacemi dost, ale jaksi na ně nedošlo, protože bylo použito zrychlené řízení směrnice, které připomínky nepřipouští. To jen aby bylo jasno, jak v EU ta demokracie funguje. Koneckonců my ani nijak argumentovat nemusíme, stačí se podívat na to, jakých úspěchů a funkčnosti náš zbraňový systém v ČR dosahuje.
    Znovu připomínky řešil Evropský soud v naší stížnosti, zde se můžete podívat, co si dovolila(!!!) napsat jejich advokátka.

    Nehledejte složitosti, kde nejsou. Každá totalita začínala omezováním svobod a zakazováním zbraní, a EU má hodně dobře k totalitě našlápnuto. Osobně si myslím, že to, že ještě v EU jsme, je jen důsledkem skutečnosti, že pro většinu (pochopitelně demokratickou) je důležitější plný žaludek než volné dýchání.