Hlavní navigace

Názor ke zprávičce EU chystá jednotná pravidla pro zacházení s videozáznamy od PQK - Je možné že čtete jiný link? https://www.mvcr.cz/clanek/cestovani-se-zbranemi-a-informace-pro-cizince.aspx?q=Y2hudW09Mg%3D%3D add 1 )...

 • 23. 7. 2019 13:31

  PQK

  Je možné že čtete jiný link?

  https://www.mvcr.cz/clanek/cestovani-se-zbranemi-a-informace-pro-cizince.aspx?q=Y2hudW09Mg%3D%3D

  add 1 ) Nákup zbraní a sřeliva cizincem

  Já čtu toto:

  Vývoz zbraní a střeliva v rámci EU
  Občan České republiky, který je držitelem zbrojního průkazu, právnická nebo fyzická osoba, která je držitelem zbrojní licence, nebo cizince (u kterého se zbrojní průkaz či zbrojní licence nevyžaduje) může v rámci Evropské unie trvale vyvézt z území České republiky zbraň kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně podle § 44 zákona o zbraních na základě zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz zbraně nebo střeliva.

  add 2) Cestovánní po EU se zbraní
  https://www.mvcr.cz/clanek/cestovani-se-zbranemi-a-informace-pro-cizince.aspx?q=Y2hudW09NQ%3D%3D
  Já čtu toto:

  Vycestování do jiného členského státu EU
  V případě střelných zbraní bude nejčastěji možné využít Evropského zbrojního pasu, který při cestách do jiných členských států umožňuje vézt s sebou zbraň (kategorie A, B, C nebo D) v něm zapsanou a střelivo do této zbraně v množství odpovídajícím účelu použití, pokud členský stát EU, do kterého nebo přes který jeho držitel cestuje, udělil povolení k cestě s touto zbraní, nebo takové předchozí povolení nevyžaduje.

  Bez předchozího povolení jiného členského státu EU může s sebou vézt pouze lovec loveckou zbraň kategorie C s cílem vykonávat loveckou a sportovní střelec sportovní zbraň kategorie B nebo C s cílem vykonávat sportovní činnost, a to během cesty přes 2 nebo více členských států EU.

  Nemám co dodat