Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Evernote hodlá změnit pravidla, chce do poznámek kvůli strojovému učení od N - > Zim neznám. Funguje tak, že co stránka (položka...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2016 10:02

  N (neregistrovaný) 31.192.89.---

  > Zim neznám.

  Funguje tak, že co stránka (položka ve stromu vlevo), to jeden txt soubor (docela dobře čitelný i v plaintextu - nepoužívá *ML syntaxi, ale jednoduché symboly - hvězdičky, podtržítka, atd.). Hierarchie v Zimu = hierarchie složek. Souborové přílohy = soubory ve složce s poznámkou.

  > Ale v cem je problem s tim, ze je to v jednou souboru?

  1.) Všeobecně méně pohodlné slučování. Osobně používám více počítačů a jejich data (řádově 150GB) synchronizuji pomocí Unison. Občas nastane situace, že pracuji na dvou systémech bez synchronizace. Dokud se držím pravidla, že neměním ty samé soubory, tak slučování v Unisonu je velmi rychlé a bezproblémové (v případě prohlížeče toto pravidlo prakticky není možné dodržet, ale tam mi většinou stačí vybrat jednu z variant). V případě Zimu to pak znamená, že mohu měnit různé stránky a Unison to zvládne bez konfliktů.

  Kdyby to všechno bylo v jednom souboru, potřebuji sofistikovanější slučovací nástroj. Ne, že bych neuměl s nimi pracovat (v gitu řeším konflikty celkem pravidelně), ale bez nich je celá synchronizace výrazně pohodlnější. A jedna z věcí, co jsem se o pravidelné synchronizaci a zálohování (používám ještě externí hdd v mém Unison systému) naučil, pokud to má člověk používat pravidelně, tak to musí splňovat:

  a) spuštění jedním kliknutím
  b) rychlé (to Unison je - sice je pomalejší na NTFS, ale počítám, že za to nemůže)
  c) bezproblémové (minimum konfliktů)

  jinak to člověk přestane používat.

  2.) Jak jsem zmiňoval dříve - občas ke svým poznámkám přistupuji skrz Dropbox (nebo i jinak, např. externí hdd) na počítači, kde Zim není a protože jsem tam jen na otočku (např. chci se podívat do poznámek, jak vyřešit jeden konkrétní problém, kvůli kterému na tom PC známého vůbec jsem), není žádoucí/smysluplné jej instalovat. Proto občas potřebuji přímý přístup - procházení hierarchií souborů a složek je pak velmi podobné přímo práci v Zimu, takže snadno najdu, co hledám. Kdyby to bylo v jednom souboru - a navíc XML - pohodlí bude horší. Jistě, mohu využít vyhledávání (uznávám, že toto je v jednom souboru výrazně pohodlnější), ale celková čitelnost a procházení hierarchií je daleko horší,

  Pozn.: vím o portable verzi Zimu a sám ji používám, nicméně i to už je občas zbytečný krok. Např. když vyhledávám informace jen v prohlížeči ve Dropboxu.

  - - -

  Mimochodem, obecně jsem odpůrcem spousty malých souborů (když je možné se tomu vyhnout). Jakákoliv práce s nimi je pomalejší, rychlost synchronizace Unisonu nezávisí na velikosti souborů, ale na jejich počtu (samozřejmě mluvím o kontrole změn, ne o samotné synchronizaci změn), nicméně Zim je pro mne jedna velká výjimka právě pro výhody, které to přináší.