Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Evropská komise bude vyšetřovat Microsoft od anonym - Jaká svoboda uživatele? Copak uživatel má nějaký nárok...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2008 22:56

  bez přezdívky
  Jaká svoboda uživatele? Copak uživatel má nějaký nárok na to, aby SW, který si vybral, podporoval nějaké standardy (za které navíc Opera z nějakého důvodu považuje nezávazná doporučení W3C, které stejně nikdo neimplementuje úplně)? Mě se hrozně líbí, jak "komunita" hledá práva tam, kde žádná nejsou. Například pokud komuniťan nedostane vybraný notebook se svým systémem, byla porušena jeho práva. Když se MSIE nedrží nějakých doporučení W3C dostatečně striktně, byla opět porušena práva komuniťana. A moje práva jsou porušována tím, že TESCO Stores neprodávají lepší chléb, a dokonce ani můj oblíbený toaletní papír ;). Jenom nemám dost drzosti si stěžovat u EK. Protože TESCO Stores má dost peněz, nebyl by přece problém říci "jménem EK, ať zaplatí", a tuhle extra daň rozpustit do unijního rozpočtu. Zvrácené, takové je vaše vidění světa.

  Kdybyste byl schopen malého kousku nadhledu, tak říkáte věci jako "ten browser se mi nelíbí, budu používat jiný", a ne "implementuje CSS2 ještě hůře, než Opera, zaslouží podporu od EK". Případně místo "ThinkPad pouze s Windows je porušení mých práv" zkuste "ThinkPad nechci, nemají ho s Linuxem". Bohužel jednodušší lidé se snaží své preference přetavit v zákon (byť by byli v jasné menšině), a tím zákonem postihovat jedince s jinými preferencemi.

  Až si založíte firmu, rád bych vám zakázal třeba p(r)odávat čaj, který není v souladu s ISO normami. A opovažte se ve svém výrobku použít šroub se specifickým tvarem hlavy. Za to se totiž majitel firmy dotáhne na náměstí, a tam si každý zákazník smí odseknout svůj kus ;)
  http://www.dfmg.com.tw/member/standard/iso/6714010.html --- ISO a čaj