Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Evropský parlament schválil povinnost GPS v autech od října 2015 od Filip Jirsák - Šmírování NSA ve velkém je imaginární do dnes....

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 3. 2014 10:00

    Filip Jirsák

    Šmírování NSA ve velkém je imaginární do dnes. Je to stejné jako před pěti nebo patnácti lety, pořád víme, že by nejspíš chtěli sledovat leccos a i se snaží toho docílit. Jediné, co se změnilo, je to, že dnes koluje mnohem víc ničím nepodložených tvrzení o tom, co "doopravdy" dělají.

    Já teoretickou možnost zneužití eCallu vidím. Jenže vy jste - jak sám tvrdíte - hlupák, protože vidíte tu teoretickou možnost zneužití eCallu, ale už nevidíte teoretickou možnost zneužití mobilu, internetu, elektronické knihy, auta, hodinek, zapalovače, set-top-boxu a milionu dalších věcí.

    Pro mne je důležitá svoboda všech, proto se budu starat především o to, aby tady byl demokratický stát, který bude dodržovat své vlastní zákony. Protože pak se z eCallu šmírovací eCall stát nemůže. Pokud vám jde jen o vlastní soukromí a svobodu, a dodržování zákonů vás nezajímá, pak můžete skončit se šmírovacím eCallem v autě ať bude eCall povinný nebo třeba zakázaný. Protože se prostě někdo rozhodne, že jeho svoboda je důležitější než ta vaše.