Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Expedia bude přijímat Bitcoiny pro platby za hotely od Karel - Víte, co znamená platební brána? Myslíte si, že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2014 11:17

  Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Víte, co znamená platební brána? Myslíte si, že když platíte např. dolary kreditkou obchodníkovi, že to "přistane" online na jeho účtu? Ne, banka se s ním vyrovná až za několik dní. A je tím pro obchodníka úplně stejným prostředníkem, jako je CoinBase v případě bitcoinů.
  A cena je platná v okamžik, kdy platím. Jestliže tedy stojí rezervace hotelu 100 dolarů, jsou přepočítány v platném on-line kurzu na BTC a přesně tolik zaplatím. Cena je pořád stejná. A 15 minut mi rozhodně stačí k tomu, abych se rozmyslel, jestli v tom hotelu chci skutečně bydlet a tedy zaplatím.
  Když platím kreditkou, tak si také nebudu 2 hodiny rozmýšlet, jestli stisknu tlačítko PAY. Z bezpečnostních důvodů mě to jinak samozřejmě ze systému odhlásí. Jak jednoduché...
  Ano, Expedia nepřijímá bitcoiny napřímo do své BTC peněženky. Není - jak říkáte - magor, brání se tím kurzovým rizikům. Ty za něj přebírá CoinBase. Nic to ale nemění na faktu, že vlastním-li bitcoiny (např. jsem je vytěžil, nebo mi s nimi někdo jiný zaplatil), můžu si za ně koupit třeba dovolenou v hotelu na Floridě a na rozdíl do jiných cestovek mi to Expedia umožní.
  Tedy - vlastním-li bitcoiny, nejsou mi k ničemu a nejsou to pro mě barevné korálky - koupím si za ně dnes už prakticky cokoliv. Minulý týden jsem takhle během minuty zaplatil za pár piv v hospodě a stačil mi k tomu telefon. A netvrďte mi, že jsem ty piva nevypil a nezaplati, já tam byl :-)