Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Expedia bude přijímat Bitcoiny pro platby za hotely od me vakérav - Furt ignorujete jeden fakt, a to ten, že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2014 12:42

  me vakérav (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----

  Furt ignorujete jeden fakt, a to ten, že z hlediska zákazníka je to úplně jedno a „přijímat“ něco neznamená uschovat. Spousta e-shopů bere kreditky, ale když tou kreditkou chcete zaplatit, tak vás obchodník přesměruje na GoPay nebo obdobnou bránu. Takže vlastně ten obchod kreditku NEPŘIJÍMÁ, protože to za něj dělá prostředník. Ale to je mně jako zákazníkovi jedno, spíše naopak (vyšší ochrana toho, že neposkytuju kreditku kde komu).

  Třeba u stravenek je to velice obdobné. V kantýně sice píšou, že „berou stravenky“, dokonce je fyzicky ode mě vezmou. To, že se jich ale po tom okamžitě zbaví (protože co se stravenkama), mně už jako zákazníka naprosto nezajímá.

  A ano, také lze říct, že ten obchod by byl přes kartového prostředníka, anebo státu podporujícího stravenky namydlenej. Jenže mě je to jedno; já prostě můžu zaplatit bitcoiny, kartou nebo stravenkama a do toho, jak si to interně udělají, už mi vůbec nic není.

  A proto se běžně říká, že obchod přijímá bitcoiny, kreditky nebo stravenky.