Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Expedia bude přijímat Bitcoiny pro platby za hotely od me vakérav - u normalnich men se pritiskne tech 1000 jednotek...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 6. 2014 22:06

  me vakérav (neregistrovaný) 178.77.225.---

  u normalnich men se pritiskne tech 1000 jednotek a slozi se na tu nahradu vsichni v systemu, tedy to bude zanedbatelne pro vsechny.

  Tohle je přesně ta věc, která se mi nelíbí. Tu ztrátu totiž zaplatí úplně všichni držitelé měny. Nejen ti, kteří byli u dané banky. Nejen ti, kteří byli tou bankou chráněni. Okradený budou všichni, ať chtějí nebo ne.

  Nechápu, proč bych já měl platit za to, že někdo jiný udělal špatné manažerské rozhodnutí a nechal nějaké peníze zmizet/banku vytunelovat/cokoli. Jsem rád, že u bitcoinu každý odpovídá pouze za svoje bitcoiny a pokud je někdo bude chtít uložit do banky, její případné ztráty se mě jakožto neklienta nijak nedotknou (a nedotknou se nikoho, kdo s tou bankou neměl/nechtěl mít nic společného).

  Proc bych mel utracet neco, co zitra bude mit vetsi hodnotu?

  Protože potřebu jíst, bydlet a podobně potřebujete každý den. Délka života je navíc omezená (peníze si do hrobu nevezmete) a některé věci si prostě užijete víc teď než když je necháte na jindy. Proč si dnes koupíte nový mobil, když s téměř stoprocentní jistotou víte, že ten samý model bude za dva roky o půlku levnější? No protože ho potřebujete a chcete teď, ne za dva roky, že jo…