Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Facebook, WhatsApp a Instagram mají celosvětově problém kvůli výpadku DNS od Filip Jirsák - Nebylo by nutné to tu rozebírat, kdybyste použil...

  • 6. 10. 2021 9:09

    Filip Jirsák

    Nebylo by nutné to tu rozebírat, kdybyste použil mozek, o kterém tak rád píšete, a nepsal jeden nesmysl za druhým. Když si chtějí lidé něco ve skupině sdělit, je nesrovnatelně efektivnější napsat do Facebookové skupiny: „Nezapomněl někdo v kočárkárně balíček?“ nebo „Nejde nám elektřina, je to jen u nás nebo je to v celém baráku?“, než týden svolávat schůzi do čajovny, jak jste navrhoval. (Než se začnete smát, jak bude někdo bez elektřiny psát na Facebook – mobilní telefony v sobě mají baterku a komunikují přes mobilní síť, která je zpravidla zálohována a napájena jinak, než barák.)

    Nesmysly o hlášení havárie přes FB, lejnech a hovnocucech jste sem začal psát až vy. V původním komentáři bylo napsáno „nefunguje kanalizace, předáváme si přes FB updaty“. Což pravděpodobně znamená, že se tam nejprve objevila zpráva o problému, že se o tom ví a že to bude nějaká odborná firma řešit. (Takovouhle zprávu nemá smysl říkat za čtrnáct dní na společné schůzi, když to bude už dávno vyřešené.) Pak se průběžně objevují aktualizace typu „firma už dorazila na místo, řeší to, mělo by to být do dvou hodin opravené“, „aktualizace: narazili na problém, protáhne se to, ale do 14 hod. by to mělo být hotové“ atd. Nic akutního, kvůli čemu by se zbořil svět, kdyby se to nikdo nedozvěděl. Ale zároveň je příjemné ty informace vědět a je pohodlné je sdílet přes skupinu na FB, kde už stejně všichni jsou.

    Takže kovbojku tady z toho děláte akorát vy a to dost hloupými argumenty.