Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Facebook, WhatsApp a Instagram mají celosvětově problém kvůli výpadku DNS od Filip Jirsák - Pokud bydlíte v Jedličkárně, kde chovanec nepozná, že...

 • 6. 10. 2021 13:03

  Filip Jirsák

  Pokud bydlíte v Jedličkárně, kde chovanec nepozná, že mu doma nejde elektrický proud, tak v tom případě nezvoňte.
  Pro vaši informaci, může vypadnout jenom jedna fáze, dokonce ani nemusí vypadnout úplně, může tam být jenom snížené napětí. Některé bytové jednotky jsou připojené jenom na jednu fázi, takže to, že vypadla fáze, kterou nepoužíváte, opravdu zaznamenat nemusíte. Stejně tak nemusíte zaznamenat, že vypadla fáze, na které jsou spotřebiče, které zrovna nepoužíváte. A nebo může vypadnout proud kompletně, a nepoznáte to, protože zrovna neděláte nic, kde byste to poznal. Můžete číst knížku, telefonovat, vařit na plynu, věnovat se dětem… Možná nejsou všichni na elektřině tak závislí, jako vy.

  Ještě jsem fakt nepotkal nikoho, kdo se šel při při výpadku elektřiny mrknout do FB skupiny, ovšem tady je zjevně kvalitní materiál.
  Na tom není nic divného. Vy při výpadku elektřiny vyrážíte do čajovny. Tam nepotkáte vůbec nikoho, takže ani nikoho, kdo by se mohl dívat na Facebook.