Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Fedora 21 by již měla běžet na Waylandu od muf - Kdyby se ta nákaza nešířila i jinam, Fedora...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 7. 2013 11:59

  muf (neregistrovaný) ---.anonymouse.org

  Kdyby se ta nákaza nešířila i jinam, Fedora by mně nijak nevadila a dokonce bych ji občas i zkusil, zda se tam neobjevilo něco nového - hodného pozornosti, jako to dělám i teď.
  Bohužel praxe je taková, že kromě rozumně konzervativního CentOS a jedné větve Debianu se ty ptákoviny po chvíli dostanou i do jiných dister, kde dělají jen a jen problémy, připravují desktopový Linux o uživatele a lidem s dlouhou praxí u Unixu ničí nervy.
  Pokrok jistě, ale opravdový, ne nezodpovědné experimenty. Kupříkladu jsem zvědav, co budou uživatelé Nvidia karet, Steamu a Ubuntu říkat na ještě horší záležitost než je Wayland - jakýsi Mir, až jim ho Canonical vnutí. Zatímco teď si hry ze Steamu v pohodě zahrají a mnozí z toho mají oprávněně radost, poté budou vymýšlet všemožné triky, aby to "ňák fungovalo". Řada z nich se na to vykašle a odejde ke konkurenci, která sice za moc nestojí, ale která z nich až tak často pokusné králíky nedělá.
  Z toho co jste uvedl má nesporný přínos Unicode. V případě Network Manageru to tak jednoznačné není, pokud budu brát v úvahu, kolik problémů se síťovými rozhraními už mně způsobil. Většinou je nejlepší jej prostě vypnout. Aktuálně mně občas znefunkčňuje ethernet na jednom notebooku s OpenSUSE 12.3 (hardware je naprosto v pořádku, bez NM 100% spolehlivý)...