Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Filmové pirátství nepoškozuje Hollywood, tvrdí studie od Karel - Tenhle experiment v jednom českém měste zkusili. Zrušili...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 7. 2014 11:04

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    Tenhle experiment v jednom českém měste zkusili. Zrušili revizory v MHD. Pár měsíců to byla úspora peněz. Pak začaly klesat příjmy z prodeje jízdenek. Po cca roce a půl byl o čtvrtinu nižší. Dopravní podnik to prezentoval a postěžoval si. Během dalších dvou měsíců klesly příjmy z jízdenek o více než polovinu, protože když se lidé dozvěděli, kolik lidí jezdí na černo, tak platit nechtěli. Po necelých dvou letech tak bylo v MHD více než 70 procent černých pasažérů. Tak ty revizory zase zavedli. Ještě bylo ve hře zvednout jízdné na trojnásobek, ale to by asi odradilo i zbytek platících cestujících.

    Poučení: vlastně nevíme, co by se stalo, pokud by se proti pirátství nebojovalo. Černý scénář je, že by se objevilo několik webových služeb žijících z reklamy. Ty by si koupily jednu kopii filmu a tu by pak distribuovaly. A lidé by se na to koukali tam. Počet prodaných kopií by se pohyboval ve stovkách ceslosvětově.